HomeWojewództwo„Warto jest żyć, bo…”

„Warto jest żyć, bo…”

warto jest żyć

Dzisiaj (3 kwietnia) odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w wojewódzkim konkursie plastycznym „Warto jest żyć, bo…”. Uczniowie z naszego regionu na rysunkach, malowidłach  i wyklejankach przedstawili wizję otaczającego ich świata oraz własne emocje. Nagrody wręczał Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Na konkurs wpłynęło 115 prac z 29 szkół z regionu, w tym: z Łodzi, Ozorkowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Lututowa, Radomska, Poddębic, Pabianic, Wielunia, Zduńskiej Woli, Szczercowa, Kutna, Łęczycy, Warty, Zgierza, Kleszczowa, Bolimowa, Ksawerowa, Łowicza, Mieczysławowa.

– Serdecznie gratuluję autorom – mówił Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się podjąć trud przygotowania prac. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie.

Konkurs „Warto jest żyć, bo …” był realizowany w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”. Jego celem jest promowanie wśród dzieci i młodzi pozytywnych aspektów zdrowia psychicznego. Prace były oceniane pod kątem zgodności z tematyką, stopnia trudności wykonania, estetyki oraz pomysłowości. Komisja konkursowa wytypowała 14 najlepszych dzieł. Wybrano I, II i III miejsce oraz 11 wyróżnień.

Konkurs wygrała Maja Lipina z I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku. Drugie miejsce zajęła Inez Oleniuk z Zespołu Szkół w Bolimowie. Trzecią nagrodę otrzymał  Paweł Kisiel z Liceum Sztuk Plastycznych w Piotrkowie Trybunalskim.

– Warto żyć, ponieważ, tak jak mówi moja praca, nie poznaliśmy jeszcze całego siebie, nie wiemy co nas czeka w życiu. Życie jest pełne przygód, nowych i ciekawych znajomości, doświadczeń, jest kolorowe. Jest jak piękny motyl, który rodzi się z gąsienicy – mówiła o swojej pracy Maja Lipina z I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, laureatka pierwszego miejsca w konkursie.

Samorząd Województwa Łódzkiego w tym roku na profilaktykę chorób psychicznych przeznaczy 1,1 mln zł. – Mieszkańcy naszego regionu mogą skorzystać na przykład z porad psychologicznych. Przygotowane zostały także warsztaty edukacyjno – rozwojowe dla dzieci i młodzieży m.in. na temat emocji, relacji społecznych, konfliktów i sposobów ich rozwiązywania, stresu i osiągania wyznaczonych celów – mówił wicemarszałek Adamczyk. – Na pomoc w domu mogą liczyć również chorzy na Alzheimera i choroby otępienne.

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce – Maja Lipina, I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku

II miejsce – Inez Oleniuk, Zespół Szkół w Bolimowie

III miejsce – Paweł Kisiel, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Liceum Sztuk Plastycznych
w Piotrkowie Trybunalskim

11 wyróżnień:

1Maja BartońI LO im. F. Fabianiego w Radomsku
2Oliwia OkruszekZespół Szkół nr 2 im. J. Groszkowskiego w Pabianicach
3Natalia PruszkowskaZespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie – III LO w Kutnie
4Magdalena StańczykI LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy
5Wojciech WosikZespół Szkół Budowlano-Technicznych im. dr. S. Kopcińskiego w Łodzi
6Nadia ŁastowskaSamorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Zgierzu
7Magdalena KuźniakXIII LO im. M. Piotrowiczowej  w Łodzi
8Kinga DąbrowskaZespół Szkół w Bolimowie
9Varvara BrykZespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
10Amelia LisieckaZespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
11  Alicja MajchrzakZespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. M. Rataja w Mieczysławowie
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.