HomeAktualnościW powiecie łęczyckim komisja zajmie się sprawdzaniem znaków

W powiecie łęczyckim komisja zajmie się sprawdzaniem znaków

znak drogowy

Przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Łęczycy wraz z policją sprawdzać będą oznakowanie na terenie całego powiatu. Często kierowcy zwracają uwagę na znaki, które – ich zdaniem – są ustawione w nieodpowiednich miejscach.

Z redakcją skontaktował się zmotoryzowany czytelnik. Pyta o ustawienie znaku w gminie Daszyna.

–  Jestem kierowcą z długim stażem. Niejednokrotnie spotkałem się z przykładami bezmyślności prowadzącej do tragicznych w skutkach wypadków, dlatego nie rozumiem dlaczego administrator drogi zamiast niwelować zagrożenia to w jakiś sposób się do nich przyczynia. Mówię tu o skrzyżowaniu w miejscowości Walew, gmina Daszyna, gdzie schodzą się dwie drogi: Witonia – Walew z DK91. Nie dość, że jest to całkowicie nieoświetlone miejsce, to na dodatek znak ustąp pierwszeństwa przejazdu, ustawiony przy drodze podporządkowanej z Witoni do Walewa  jest umieszczony w odległości ok. 5 metrów od DK 91, przy czym na moją znajomość przepisów o ruchu drogowym winien być w odległości ok. 150 do 200 metrów – słyszymy.

Sprawdziliśmy, że w odległości ok. 200 metrów od krajówki ustawiona jest tablica informacyjna. Jak się dowiadujemy, droga z Witoni do Walewa znajduje się w administracji Zarządu Dróg Powiatowych w Łęczycy a DK 91 podlega pod GDDKiA i to właśnie ta instytucja ustawiła znak.

Skontaktowaliśmy się z ZDP w Łęczycy.

–  Po terenie całego powiatu będzie jeździła komisja, w której składzie oprócz naszego przedstawiciela będzie funkcjonariusz policji z ruchu drogowego, w celu sprawdzenia zasadności i poprawności oznakowania dróg – wyjaśnia Beata Miłecka, zastępca dyrektora ZDP.

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.