HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiW parku w Łęczycy nie tylko tężnia

W parku w Łęczycy nie tylko tężnia

tężnia łęczyca

Do końca marca przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa i będzie można przystępować do budowy tężni solankowej w parku miejskim w Łęczycy.

W ramach ogłoszonego przetargu na zrobienie projektu wpłynęły dwie oferty, wybrana została najtańsza – za około 10 tysięcy złotych. Budowa tężni ma zostać sfinansowana za pieniądze otrzymane w ramach nagrody za wysoki odsetek zaszczepionych mieszkańców Łęczycy. Miasto planuje jednak w parku także inne atrakcje.

Zaniedbana obecnie niezabytkowa część parku może stać się bardzo ciekawym miejscem dla mieszkańców w każdym wieku. Osoby starsze, choć nie tylko, z pewnością chętnie posiedzą w pobliżu tężni. Młodzież na pewno skorzystałaby na pomyśle władz miasta, żeby oprócz tężni, w parku zrobić skatepark.

– Skatepark będzie zlokalizowany w parku miejskim obok tężni. Ostateczny koszt zostanie ustalony po zakończonym postępowaniu przetargowym, jednakże sama realizacja zadania powinna zostać zakończona do końca czerwca 2022 roku. W sprawie tężni koszty zostaną określone po opracowaniu dokumentacji projektowej, której termin realizacji został określony na koniec marca 2022 roku. Po opracowanej dokumentacji, zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy – informuje Mateusz Kucharski z urzędu miejskiego w Łęczycy.

UDOSTĘPNIJ:
Pół Ozorkowa wcią
Ogłoszono nowe obos
1 COMMENT
  • Ewelina / 19 grudnia 2021

    A może Władze pomyślą o wymianie sprzętu na placu zabaw w parku, bo ja go pamiętam jak chodzilam do szkoły średniej a było to 20 lat temu. Może świetnie by bylo stworzyć tor do jazdy na rolkach bo nigdzie tego nie ma a jest mnóstwo dzieci chcących uczyć się bezpiecznej jazdy.