HomeKraj i ŚwiatOgłoszono nowe obostrzenia od 15 grudnia

Ogłoszono nowe obostrzenia od 15 grudnia

koronawirus

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało właśnie nowe rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W rozporządzeniu wprowadzono obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19, bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

Rozporządzenie wprowadza m.in. zakaz prowadzenia działalności w postaci dyskotek, klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia (chodzi o pomieszczenia zamknięte). Przy czym z tego zakazu wyłączone są sportowe kluby taneczne.

Ograniczono limit osób (z 50 do 30 proc.) w restauracjach, barach, hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych.

W kinach widzowie nie będą mogli spożywać napojów i posiłków.

W rozporządzeniu pojawił się zapis, iż „do limitów liczby osób przebywających w pomieszczeniach, budynkach, obiektach, na określonej powierzchni pomieszczeń, budynków lub obiektów lub na otwartej przestrzeni oraz uczestniczących w zgromadzeniach, nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 (…)”.

Rozporządzenie wejdzie w życie 15 grudnia 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ:
W parku w Łęczycy
Nasi czytelnicy alar
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.