HomeAktualnościW Ozorkowie będą nowe chodniki. Stare zostaną wyremontowane

W Ozorkowie będą nowe chodniki. Stare zostaną wyremontowane

chodnik remont

W tym roku zakończono budowę chodników i zjazdów do posesji z kostki brukowej na ul. Partyzantów oraz na ul. Bema na odcinku od Tkackiej do Konstytucji 3 Maja. Obecnie budowane są chodniki w ramach przebudowy dróg gruntowych (jezdni i chodników) na Kasztanowej, Sosnowej, Granicznej, Grzybowej.

W marcu 2024. planowane jest rozpoczęcie prac przy budowie i remoncie chodników w Ozorkowie. Wykonawcy zostali już wyłonieni; budową zajmie się firma MK Stella, remontami firma – Piotr Grzyb. Dofinansowanie na remonty i budowę chodników przyznano miastu z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wnioski dotyczą remontu chodników na ul. Północnej i Kilińskiego. Planowany koszt, to 255 348 zł, w tym do 80%  to dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie budowy chodników zostało przyznane na chodniki przy ul. Klonowej (obustronnie), Dębowej (obustronnie), Brzozowej (obustronnie), Świerkowej (obustronnie), Cichej (jednostronnie), Cmentarnej (jednostronnie).

W ramach realizacji zadania wybudowane zostaną chodniki o łącznej długości ok. 2,54 km. Zadanie obejmuje budowę wydzielonych dróg dla pieszych z kostki brukowej wraz z ujęciem niezbędnych zjazdów do posesji.

Planowany koszt wynosi 1 154 355 zł, w tym 80% to dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie z tego funduszu otrzymał także powiat zgierski. W Ozorkowie zostaną zbudowane chodniki przy trzech drogach powiatowych: ul. Sucharskiego, Słowackiego i

Południowej – na odcinku od ronda do ul. Nowy Rynek.

UDOSTĘPNIJ:
Wyskoczył z psem z
Pędziła bmw 212 km
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.