HomePolecamyW marcu otwarcie Orientarium

W marcu otwarcie Orientarium

orientarium zoo

Orientarium w Łodzi ma odwiedzać rocznie około 2 mln ludzi. W tym nowoczesnym zoo jest 7 zbiorników oceanicznych i 3 słodkowodne. Łódzkie inwestycja jest już gotowa, w ostatnich miesiącach w zoo zamieszkało wiele nowych zwierząt. Aktualnie trwają prace wykończeniowe. Przypomnijmy, że Orientarium Łódź miało być otwarte we wrześniu 2021, później w październiku. Dziś wiadomo, że otwarcie zoo w Łodzi nastąpi w marcu 2022.

Orientarium to największa inwestycja w historii łódzkiego zoo. Inwestycja pochłonie 262 mln zł. Autorem projektu Orientarium w Łodzi jest pracownia ArC2 Fabryka Projektowa. Ci sami projektanci zaprojektowali wrocławskie Afrykarium.

Największą atrakcją Orientarium ma być podwodny tunel. Będzie można z niego obserwować rafę koralową i basen dla rekinów i płaszczek. Będzie miał około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Średnia głębokość zbiornika wyniesie 6 m, w najgłębszym miejscu – 8. Przestrzeń nad akrylowym tunelem wypełniło już 2,5 mln litrów wody.

Aktualnie w Orientarium trwają ostatnie prace wykończeniowe przed wielkim otwarciem.

Niedźwiedzie malajskie, langury jawajskie i binturongi orientalne – coraz więcej zwierząt poznaje swoje nowe wybiegi w Orientarium. Proces adaptacji trwa.

Orientarium – nowoczesny kompleks, który powstał na terenie łódzkiego zoo – podzielone jest na cztery części. Jedną z nich zajmują Wyspy Sundajskie. – Znajdują się tutaj wybiegi dla krokodyli gawialowych, orangutanów sumatrzańskich, gibonów czapkowych, langurów jawajskich, binturongów orientalnych oraz niedźwiedzi malajskich. W tej strefie mamy również akwarium słodkowodne z rybami drapieżnymi. Pływają tu między innymi wężogłów cesarski, nożowiec indyjski i okoniec mekongijski. Prawie wszystkie zwierzęta mamy już na miejscu. Trwa proces ich adaptacji – mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes zoo.

Wyspy Sundajskie to będzie najcieplejsze miejsce w Orientarium. Temperatura na poziomie 24-26 stopni Celsjusza i prawie 80% wilgotności – to wszystko sprawi, że poczujemy się tu jak w prawdziwej dżungli.

Dobro zwierząt to nasz priorytet

Każde zwierzę potrzebuje czasu, by oswoić się z nowym otoczeniem i zapoznać z nowym opiekunem. – Dla nas najważniejsze jest dobro naszych podopiecznych, więc robimy wszystko, by czuli się oni tutaj jak najlepiej. Odpowiednio przygotowujemy wybiegi, by były bezpieczne dla zwierząt, ale również dla zwiedzających. Langury jawajskie już się zadomowiły. Niedźwiedzie malajskie na razie wychodzą na wybieg pojedynczo. Jak już oswoją się ze swoim nowym domem, będą poznawać się ze sobą. Lada moment na wybieg wewnętrzny zaczną również wychodzić orangutany sumatrzańskie. To gatunek, u którego ten proces adaptacji trwa najdłużej. Jak na razie wszystko przebiega jednak zgodnie z planem – podkreśla Michał Krause, kierownik jednego z działów hodowlanych w łódzkim zoo.

Orientarium – nowoczesny kompleks z fauną i florą Azji południowo-wschodniej

W pozostałych strefach Orientarium zamieszkają między innymi słonie indyjskie, makaki wanderu i anoa nizinne. W części oceanicznej już pływa kilkadziesiąt gatunków ryb i morskich stworzeń, w tym między innymi żarłacze rafowe czarnopłetwe, himantury oraz koniki morskie.

Nowoczesny kompleks na terenie łódzkiego zoo zajmuje powierzchnię kilku pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Wewnątrz panuje klimat Azji południowo-wschodniej. Na zewnątrz znajduje się między innymi duża strefa gastronomiczna oraz mini zoo z placem zabaw.

BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.