HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiW Łęczycy od nowego roku funkcjonować będzie Świetlica Środowiskowa

W Łęczycy od nowego roku funkcjonować będzie Świetlica Środowiskowa

świetlica łęczyca

Wzbogacenie oferty edukacyjnej oraz wsparcie rodzin – takie cele przyświecają Świetlicy Środowiskowej, która od 1 stycznia 2022 r. będzie funkcjonować w budynku Szkoły Podstawowej nr 4. Obecnie trwają prace adaptacyjne pomieszczeń.

W dniu 27 października podczas LII Sesji Rady Miejskiej Rada Miejska w Łęczycy podjęła uchwałę w sprawie utworzenia placówki wsparcia dziennego w Mieście Łęczyca. Świetlica Środowiskowa, bo tak brzmi nazwa placówki, formalnie powstanie od 1 stycznia 2022 roku i zlokalizowana będzie w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście 6C.

Głównym zadaniem Świetlicy Środowiskowej będzie wsparcie rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Wiąże się to z tym, że dzieci uczęszczające do świetlicy będą miały możliwość otrzymania pomocy w nauce, udziału w zajęciach informatycznych, kulturalnych, kulinarnych, językowych, zabawach czy zajęciach sportowych.

Utworzenie Świetlicy Środowiskowej jest przykładem tego, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić odpowiednie możliwości rozwoju wszystkim dzieciom i młodzieży z naszego miasta. Ogromnie się cieszę, że Rada Miejska podjęła stosowną uchwałę w tej sprawie i świetlica już niedługo rozpocznie swoje funkcjonowanie – mówi burmistrz Paweł Kulesza.

Miasto Łęczyca na ten cel otrzymało dotację w wysokości 452 190,07 zł z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Świąteczna pomoc d
Pociągi wrócą w g
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.