Pociągi wrócą w grudniu

dworzec perony ozorków

Kończy się modernizacja linii kolejowej na odcinku ze Zgierza do Łęczycy. PKP PLK zapowiadają długo oczekiwane otwarcie trasy, na której obecnie kursują tylko autobusy zastępcze. Prace toczą się jeszcze m.in. w Zgierzu, gdzie powstaje nowa mijanka.

Modernizacja linii kolejowej pomiędzy Zgierzem a Łęczycą mocno wpływa na ruch pociągów w województwie łódzkim. Zamknięta jest bowiem jednotorowa trasa stanowiąca najważniejszy ciąg wylotowy z Łodzi na północ. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zarządcy infrastruktury odcinek ma zostać otwarty jeszcze w tym roku. Raczej nie stanie się to jednak wraz z wprowadzeniem nowego rocznego rozkładu jazdy, czyli 12 grudnia.

Kontrakt na odcinek Ozorków – Łęczyca niemal zakończony

– Przywrócenie ruchu planowane jest pod koniec grudnia tego roku – informuje Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Inwestycja podzielona jest na dwa zadania obejmujące odpowiednio odcinki Zgierz – Ozorków i Ozorków – Łęczyca. Bardziej zaawansowane są prace na drugim z nich. Na całym tym odcinku ułożony jest już nowy tor, gotowa jest także sieć trakcyjna. Na modernizowanych peronach w Ozorkowie, Sierpowie i Łęczycy są już nowe ławki, wiaty, oznaczenia czy gabloty informacji pasażerskiej.

W Łęczycy od noweg
Projekt "Bezpieczne
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.