HomeAktualnościW Łęczycy nerwy z powodu placu zabaw! Atrakcje przy śmietniku?

W Łęczycy nerwy z powodu placu zabaw! Atrakcje przy śmietniku?

plac zabaw

Lokalizacja i wyposażenie miejskiego placu zabaw przy ulicy Belwederskiej 38 w Łęczycy budzi na tyle duże wątpliwości, że rodzice dzieci zwrócili się do samorządu o interwencję.

Rodzice zastanawiają się dlaczego władze miasta postanowiły przenieść plac zabaw w miejsce – w ich ocenie – znacznie mniej atrakcyjne z uwagi na bliskość pergoli śmietnikowej.

– Nie chcę sobie nawet wyobrazić, co może być w tym miejscu latem, podczas wysokich temperatur – mówi mama jednego z dzieci. – Mimo, że śmieci zabierane są przez służby komunalne często, to i tak nie zapobiegnie to wylęgowi much. Można się też spodziewać, że najzwyczajniej w świecie będzie śmierdzieć.

Na sesji samorządowcy dyskutowali o wyposażeniu placu zabaw przy ulicy Belwederskiej 38. Burmistrz deklarował uzupełnienie sprzętów, w tym zakup dwóch huśtawek.

„Plac zabaw powstał w ramach zwycięskiego projektu w Budżecie Obywatelskim, w miejscu, które od wielu lat było przeznaczone na plac do gier i zabaw. „Stary” plac zabaw trudno jest doposażyć ze względu na obowiązujące Rozporządzenie Ministra Infrastruktury (paragraf 40). Oznacza to, że „stary” plac zabaw jest zbyt wąski, ponieważ oprócz miejsca na montaż urządzeń trzeba brać pod uwagę także miejsce na strefę bezpieczeństwa. Z kolei lokalizacja pergoli wynika także z wymogów prawa, dlatego jej aktualne położenie jest optymalnym miejscem, które te wymogi spełnia. Jeżeli chodzi o doposażenie placu, to 17 maja zostało złożone zamówienie do firmy Bury Investments na 2 bujaki sprężynowe, huśtawkę wagową oraz urządzenie do street workoutu na kwotę ok. 12 tys. zł. Urządzenia zostaną zamontowane przez Jednostkę Budżetową „Zieleń Miejska”, gdy tylko zostaną dostarczone. W planach jest także doposażenie placu zabaw o ławki dla rodziców i opiekunów” – informuje urząd miasta.

Kto w Ozorkowie dzie
Kolizja z łosiem. Z
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.