W Łęczycy krytyka Biedronki

Redakcja otrzymała informację od naszych czytelników, którzy – jak czytamy – od ponad tygodnia denerwują się z powodu braku możliwości oddawania w dyskoncie plastikowych butelek. Klienci Biedronki nie szczędzą słów krytyki.
Oto jeden z komentarzy:
„Proszę nagłośnić sprawę recyklingu plastiku. Na ponad 14 tys. miasto mamy 2 punkty oddania, gdzie Biedronka, a szczególnie ta na Belwederskiej… nie przyjmują go od tygodnia z niby braku worków. Ogólnie wrzucasz 10 max butelek i już pełny. Gdzie mamy to wszystko oddawać, sprzedawać nie ma problemu, ale odbierać już tak” – pisze do redakcji pan Mariusz.
W połowie ub. tygodnia wysłaliśmy mailem pytanie w tej sprawie do biura prasowego Biedronki.
Wciąż czekamy na odpowiedź.
Tymczasem promocja Biedronki chwali się, że uruchomiła największą w Polsce sieć recyklomatów, instalując do początku marca 2026 r. 2 tys. maszyn (docelowo 3 tys.). Biedronka aktywnie wdraża recykling, stawiając na recyklomaty przyjmujące plastikowe butelki PET (do 3l) i puszki, za które wydawane są vouchery na zakupy.
fot. media/Biedronka


