HomeAktualnościW gminie Zadzim zapraszają do „Bitwy Regionów”

W gminie Zadzim zapraszają do „Bitwy Regionów”

bitwa regionów zadzim

Urząd zaprasza do wzięcia udziału w eliminacjach do konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Aby wziąć udział w eliminacjach należy do 31 maja 2022 roku przesłać wyłącznie drogą elektroniczną wypełniony formularz zgłoszeniowy podpisany przez upoważnionego przedstawiciela KGW. Formularz stanowi załącznik do regulaminu konkursu i jest dostępny na portalu internetowym www.bitwaregionow.pl. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami tam zawartymi i do udziału w konkursie.

Zgłoszenia Kół Gospodyń Wiejskich można wysłać za pomocą formularza .

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

– To już VII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” skierowanego do  Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń.  Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, a także chęci promocji polskiej żywności – mówi wójt Krzysztof Woźniak.

W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach. Zaplanowanych zostało łącznie 257 wydarzeń, w tym 240 powiatowych, 16 wojewódzkich i finał ogólnopolski. W ich trakcie KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie.

Etap I –  wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych Piknikach z PRODUKTEM POLSKIM.
Etap II – 10 KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich.
Etap III – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego.
44-latek powiesił s
TOM - oferta dla mie
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.