HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiW gminie Zadzim tego jeszcze nie było!

W gminie Zadzim tego jeszcze nie było!

wójt zadzimia

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące ewentualnego połączenia dwóch sołectw – Rudy Jeżewskiej i Jeżewa. Gmina po raz pierwszy mierzy się z taką sytuacją, po tym, jak sołtys Rudy Jeżewskiej zrezygnowała z wykonywania swoich obowiązków.

– Pani sołtys zrezygnowała z przyczyn osobistych – mówi wójt Krzysztof Woźniak. – Zorganizowaliśmy dwa zebrania wiejskie, które jednak nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Na pierwsze zebranie nie przyszedł ani jeden mieszkaniec. W drugim spotkaniu uczestniczyły zaledwie dwie osoby. W Rudzie Jeżewskiej nie ma po prostu chętnych do wypełniania zadań sołtysa.

Władze gminy zdecydowały się ogłosić konsultacje społeczne z mieszkańcami sołectw Ruda Jeżewska i Jeżew. Konsultacje potrwają do 29 września, a podstawowe pytanie brzmi: „Czy jesteś za połączeniem sołectwa Ruda Jeżewska i sołectwa Jeżew oraz za przyjęciem projektu statutu sołectwa Jeżew?”.

– Konsultacje prowadzone są w formie ankiety. Trzeba też podkreślić, że wyniki konsultacji nie są wiążące dla organu gminy – informuje wójt, który jednocześnie dodaje, że sołtys Jeżewa pozytywnie odnosi się do planów połączenia dwóch sołectw.

UDOSTĘPNIJ:
Super kuchnia w ZS w
W "Reporterze" o spr
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.