HomeKraj i ŚwiatUwaga na Stefana!

Uwaga na Stefana!

antycyklon stefan

Antycyklon o imieniu Stefan sporo namiesza w pogodzie! Termometry pokażą zdecydowanie niższe temperatury.

Antycyklon Stefan zmierza z Zachodniej Europy, a jego wpływ jest już odczuwalny. Antycyklon Stefan rozwinął się na granicy Francji i Wielkiej Brytanii. Następnie wędrował przez Europę i przybierał na sile. Zjawisko pogodowe niesie ze sobą falę zimnego powietrza. W nadchodzących dniach w wielu miejscach kraju niebo zasnują chmury, z których popada deszcz. Kierowcy powinni przygotować się na poranne skrobanie szyb, ponieważ temperatura może spaść poniżej zera. Jednak nie zabraknie również pogodnych chwil.

Prognoza pogody na weekend to mało optymistyczne wiadomości meteo. Do Polski dotarł zapowiadany przez synoptyków antycyklon Stefan. Czeka nas ochłodzenie i załamanie pogody, a IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami.

 Na Kasprowym Wierchu utrzyma się śnieg. Już w nocy z piątku na sobotę mogą pojawić się burze, prognozowane są również opady deszczu, szczególnie na południu i w kotlinach górskich.

Noc z piątku na sobotę będzie nieco cieplejsza od poprzedniej, ale nadal zimna. W rejonach podgórskich i na Suwalszczyźnie temperatura wyniesie od 1 do 2 stopni Celsjusza. Przy gruncie na tych terenach możliwy będzie spadek temperatury do minus 2 stopni. Na pozostałym obszarze Polski ma być od 3 do 7 stopni.

Antycyklon Srefan, którzy utworzył się nad Francją i Wielką Brytanią w najbliższych dniach może przynieść  ochłodzenie, a temperatura może wynieść miejscami nawet 10 stopni Celsjusza poniżej zera. Ostatnie dni września być może będą bardzo chłodne, ale na przełomie września i października może jeszcze zrobić się rozkosznie ciepło. Jeśli sprawdzą się optymistyczne prognozy, to termometry pokażą wówczas nawet 20 kresek!

Na północnym wschodzie Europy w tym samym czasie znajdował się będzie głęboki niż. Masy powietrza wokół niżu wirują na półkuli północnej odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Chłodne, arktyczne masy powietrza z dalekiej północy poprzez zaistniałą sytuację baryczną będą „wpychane” z północy w nasz region – zapowiada portal Fani Pogody.

Od dziś (17 wrześn
Wybuch w zakładzie
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.