HomePromocjaTrwa ofensywa inwestycyjna Powiatu Łęczyckiego

Trwa ofensywa inwestycyjna Powiatu Łęczyckiego

inwestycje drogowe

Powiat Łęczycki w tej kadencji postawił na inwestycje i pomoc dla mieszkańców. Powstają duże projekty drogowe, dzięki wsparciu finansowemu z różnych źródeł zewnętrznych. Największa inwestycja drogowa o wartości blisko 14 milinów złotych zakończona w tym roku to tzw. „Kłodawianka” – droga od Topoli Królewskiej w stronę Kłodawy. Obecnie trwa remont drogi powiatowej na odcinku Janków – Leźnica Mała (gm. Łęczyca) i blisko zakończenia są prace na odcinku Leszno – Kotowice (gm. Grabów). W pierwszym przypadku jest to odcinek 1880 mb., drugi odcinek to 1400 mb. W Gminie Łęczyca trwają roboty przygotowawcze, w tym mechaniczne ścinanie i profilowanie poboczy oraz odwodnienie korpusu drogowego.

Obecnie trwa wyrównanie istniejącej jezdni mieszanką bitumiczno – asfaltową, a następnie wykonanie poboczy. Wykonawcą drogi jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Poddębic. Jeżeli pogoda dopisze prace zakończą się jeszcze w tym miesiącu, a inwestycja częściowo współfinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 282 358,00 zł. Powiat Łęczycki przekazał na tę inwestycję 641 179, 78 zł, Gmina Łęczyca – 374 488,84 zł, Gmina Grabów – 266 690,95 zł. Cała inwestycja wyniesie ponad 2,5 mln zł. Inwestycja jest przykładem współpracy, która mimo pewnych trudności w początkowej fazie, przyniesie mieszkańcom korzyści i zadowolenie.

To nie jedyny, obecnie modernizowany odcinek drogowy. Właśnie rozpoczęły się prace odbiorowe drogi z Mazewa do Drogi Krajowej 91 i dalej przez miejscowość Olesice (gm. Witonia) do Witoni. To ważna droga łącząca dwie stolice gmin Daszynę i Witonię. Przy tej okazji należy wyjaśnić zainteresowanym mieszkańcom, że fragment bardzo zniszczonego odcinka od miejscowości Jarochówek do miejscowości Walew czeka na dofinansowanie, na tzw. Liście rezerwowej. Powiat trzykrotnie występował o środki na ww. remont i dwukrotnie uzyskał odmowę z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych! Równolegle trwają również prace na drodze powiatowej w miejscowości Konarzew (gm. Piątek) oraz „ruszy” remont odcinka w miejscowości Podgórzyce (gm. Góra Świętej Małgorzaty).

Od zamierzchłych czasów droga zawsze była symbolem łączącym różne miejsca ze sobą, różne kultury, społeczności, ludność. W dzisiejszych czasach są drogi o znaczeniu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, krajowym, czy nawet międzynarodowym.

– Wszystko co ludzi łączy i ma znaczenie komunikacyjne powinno cieszyć. Skraca się dzięki temu czas przejazdu, zwiększa się bezpieczeństwo i komfort podróżowania, a dzięki temu tworzy się przestrzeń do polepszania się relacji międzyludzkich – podkreśla Pan Janusz Mielczarek – Starosta Łęczycki.

BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.