HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiGm. Łęczyca– To było spotkanie towarzyskie, a nie walne. Czuję niesmak – mówi radny Góra

– To było spotkanie towarzyskie, a nie walne. Czuję niesmak – mówi radny Góra

radny góra

Jak już informowaliśmy, Mirosław Ryśkiewicz złożył niedawno rezygnację z pełnienia funkcji prezesa stowarzyszenia LGD „Ziemia łęczycka”. W budynku SP w Topoli Królewskiej odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia, podczas którego wybrano nowy zarząd z prezesem Moniką Twardowską na czele. Radny gminny Grzegorz Góra, członek stowarzyszenia, w ostrej ocenie podsumowuje obrady.

Nowy zarząd będzie działał w następującym składzie: prezes – Monika Twardowska, wiceprezes – Monika Kilar – Błaszczyk, sekretarz – Mariusz Gralewski, skarbnik – Jacek Rogoziński i członek zarządu – Zbigniew Sobczyński. Ustalono ponadto wysokość składek członkowskich, rocznych, od samorządów: gmina Grabów – 10 000 zł, gmina Łęczyca – 10 000 zł, gmina miasto Łęczyca – 15 000 zł, gmina Daszyna – 5 000 zł i indywidualne – 10 zł od członka stowarzyszenia.

W ocenie Grzegorza Góry, członka stowarzyszenia, zebranie nie wyczerpywało znamion walnego zgromadzenia.

– Jako członek stowarzyszenia mam duży niedosyt. Zgromadzenie było w mojej ocenie, bardziej spotkaniem towarzyskim niż zebraniem wyborczym podsumowującym kadencję poprzednich władz. Nie mogę sobie wyobrazić jak to możliwe, żeby nie przedstawiono sprawozdań merytorycznych i finansowych, nie udzielono czy udzielono absolutorium za ubiegłą kadencję. Uważam też, że głosowanie przez pełnomocników też nie powinno mieć miejsca. Wstępując do stowarzyszenia miałem wielką nadzieję, że nasza ziemia łęczycka coś na tym zyska a teraz, kiedy słyszę, że będzie prawdopodobnie zaproszenie do uczestnictwa miasta Ozorkowa, to tracę wiarę w samą ideę stowarzyszenia – G. Góra.

Czy tężni w Łęcz
Na grabowskim rynku
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ