HomeKraj i ŚwiatTo będzie szok termiczny! Największe wrześniowe przymrozki od 44 lat?

To będzie szok termiczny! Największe wrześniowe przymrozki od 44 lat?

przymrozki

Nad Skandynawią powstaje ogromny wyż, który od jutra zacznie kierować do Polski arktyczne masy powietrza prosto znad Arktyki. Według prognoz będzie to największy atak zimnego powietrza we wrześniu od 1977 roku. W Zamościu pod koniec miesiąca padł rekord zimna dla września wynoszący aż -6 stopni Celsjusza.

W sobotę (18 września) od strony Białorusi dotrze do naszego regionu kolejny chłodny front z opadami mżawki. Niebo przez cały dzień będzie zasnute przez gęste chmury. Temperatura w ciągu dnia zamiast rosnąć będzie spadać. O ile o poranku na termometrach zobaczymy 13 stopni Celsjusza, to po południu słupki rtęci nie będą już przekraczać 10 stopni. Silniejszy wiatr w porywach do 45 km/h zwiększy odczucie chłodu.

Deszczowe chmury powinny opuścić nasz region w poniedziałek (20 września). Wówczas niebo się rozpogodzi, ale nadal zostaniemy w objęciach arktycznych mas powietrza. Dla nas oznacza to pierwsze w tym sezonie jesiennym przymrozki, które pojawią się zarówno przy gruncie jak i na wysokości 2 metrów.

Lokalnie słupki rtęci mogą spadać do -3 stopni Celsjusza. Byłby to największy atak chłodów we wrześniu od 44 lat. Według meteorologów bardzo niskie temperatury utrzymają się przez cały przyszły tydzień.

UDOSTĘPNIJ:
W "Reporterze" o spr
Miał blisko 4 promi
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.