HomeTemat głównyTemat osiedla Królów Polskich… co ustalono w urzędzie?

Temat osiedla Królów Polskich… co ustalono w urzędzie?

osiedle królów

Niedawno ogłoszone zostało postępowanie na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla przebudowy dróg wewnętrznych na terenie osiedla Królów Polskich w Łęczycy wraz z odwodnieniem – informuje na swojej stronie www łęczycki magistrat. O problemach na osiedlu pisaliśmy niejednokrotnie w „Reporterze”. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu burmistrz spotkał się z mieszkańcami osiedla narzekającymi m.in. na dziurawe drogi.

Co teraz ustalono w magistracie?

W przekazanej przez urząd informacji można się dowiedzieć, że dokument zawierający m.in.  koncepcję przebudowy ciągów pieszych i jezdnych, budowy odwodnienia, zestawienie szacunkowych planowanych kosztów robót budowlanych pozwoli na przystąpienie do prac budowlanych w zakresie budowy/przebudowy dróg na łęczyckim osiedlu.

W ramach postępowania wyłoniono wykonawcę, który w ciągu 12 miesięcy od daty zawarcia umowy opracuje program. Koszt takiego zadania wyniesie prawie 50 tys. zł. We wtorek, na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Łęczycy jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na ten cel.

Bardzo dziękuję radnym miejskim za dobrą i szybką decyzję, która pozwoli nam zawrzeć umowę z wykonawcą, aby ten mógł opracować niezbędną dokumentację. Dopiero wówczas będziemy mogli podjąć kolejny krok, czyli wykonać przebudowę dróg wewnętrznych na terenie osiedla Królów Polskich. Wiem, że zadanie to jest jednym z najpilniejszych w tej chwili, gdyż doraźne prace prowadzone na osiedlu, by ułatwić mieszkańcom codzienne funkcjonowanie nie są już wystarczające – mówi burmistrz Łęczycy, Paweł Kulesza.

W schronisku przybyw
Kapsuła czasu i odn
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.