HomeSzokująceSzok! Otworzyli trumnę i okradli zmarłego

Szok! Otworzyli trumnę i okradli zmarłego

okradli zmarłego

Do bulwersującego zdarzenia doszło na cmentarzu św. Rocha w Łodzi. Nieznani sprawcy otworzyli trumnę i zabrali zmarłemu cenne przedmioty o łącznej wartości 47 tys. zł. Rodzina pochowanego mężczyzny zaoferowała nagrodę za pomoc w ustaleniu tożsamości przestępców w wysokości 30 tys. zł.

Jak do tego doszło? Włamano się do piwniczki z sarkofagiem. Otwarta została trumna i ograbiono znajdujące się w niej zwłoki. Złodziei skusiły diamenty, którymi obsadzony był złoty zegarek oraz spinka do krawata. Przestępcy zabrali także włożoną do trumny drobną kwotę waluty. Mężczyzna został pochowany na początku marca. 20 czerwca syn zmarłego powiadomił policję i prokuraturę. Przeprowadzono oględziny i ekshumację zwłok. W trakcie oględzin z udziałem biegłych i rodziny zmarłego stwierdzono, że brakuje cennych przedmiotów.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzą czynności w sprawie ograbienia zwłok, które miało miejsce na cmentarzu świętego Rocha  w Łodzi przy ulicy Zgierskiej 141. W wyniku przestępstwa, utracony został złoty zegarek obsadzony diamentami wartości około 40 tysięcy złotych oraz złota spinka do krawata, również obsadzona diamentami, o wartości około 7 tysięcy złotych. W porozumieniu z Prokuraturą Rejonową Łódź- Bałuty, rodzina zmarłego wyznaczyła nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych dla osoby, która wskaże sprawcę, bądź w istotny sposób przyczyni się do ustalenia osób odpowiedzialnych za to przestępstwo, lub pozwoli na odzyskanie skradzionego mienia.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ulica. Pienista 71, lub kontakt telefoniczny pod numerami  47 841 14 50  (w godzinach 08:00-16:00) oraz +48 789-442-628 (w godzinach 08:00-20:00), a także telefon alarmowy 112 (całodobowo). Zapewniamy pełną anonimowość.

Policjant pobił na
Szczyt OBWE w Łodzi
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.