HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiPiątekPolicjant pobił na śmierć! Ruszył proces

Policjant pobił na śmierć! Ruszył proces

policjant pobił

W Sądzie Okręgowym w Łodzi rozpoczął się proces policjanta oskarżonego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mieszkańca gminy Piątek. Na ławie oskarżonych oprócz Kamila C. zasiada jeszcze pięciu innych policjantów.

34-letniemu byłemu policjantowi z Piątku postawiono najpoważniejsze zarzuty. „Przekroczenia uprawnień i innych przestępstw podczas interwencji podejmowanej w kwietniu 2021 roku, zwłaszcza spowodowania u 30-letniego pokrzywdzonego obrażeń ciała, których następstwem była śmierć” – przekazał w czerwcu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Przypomnijmy, że do dramatu doszło 3 kwietnia 2021 r. Przy leśnej drodze niedaleko Piątku odnaleziono ciało 30-letniego mężczyzny, wobec którego dzień wcześniej policja podejmowała interwencję domową. Funkcjonariuszy wezwała matka 30-latka. Interwencję podjęło dwoje policjantów z komendy w Piątku – 34-latek i towarzysząca mu wtedy 36-latka. Są objęci aktem oskarżenia.

Byłym policjantom z Piątku postawiono też 19 innych zarzutów. 11 z nich łączyło się z bezprawnym pozbawieniem wolności osób, co do których podejmowane były interwencje. Funkcjonariusze stosowali „karne wywiezienie poza miasto”.

Wobec 34-latka sformułowano zarzuty popełnienia takich czynów na szkodę 20 osób. 36-letnia towarzysząca mu podczas interwencji ówczesna policjantka oskarżona została o dwa czyny. Czterej inni byli funkcjonariusze komisariatu w Piątku, w tym ówczesny komendant, oskarżono o przestępstwa na szkodę od dwóch do pięciu osób. Żaden z oskarżonych nie przyznał się w śledztwie do stawianych zarzutów.

Zaparkował na studz
W Łęczycy kierowcy
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.