HomeAktualnościSzlaban się nie sprawdził! Będzie parkometr

Szlaban się nie sprawdził! Będzie parkometr

szlaban parking

Rada Miejska w Łęczycy zaakceptowała zmianę poboru opłaty za parkowanie przed urzędem miejskim. Oznacza to, że zamiast szlabanu będzie parkomat. W ocenie władz jest to znacznie lepsza metoda niż ta, która obowiązuje w tej strefie obecnie.

Samorządowcy jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie zmiany zasad poboru opłaty za parkowanie przed urzędem miejskim. Zmiana ta w ocenie władz samorządowych jest korzystna dla parkujących.

– Pobieranie biletu a potem płatność przy następnym szlabanie, jak pokazała praktyka, przysporzyły korzystającym z parkingu niemało kłopotów. Urządzenia nie są, niestety doskonałe, częste awarie, konieczność napraw dla nas jako odpowiedzialnych za stan sprzętu, nie były najlepszym rozwiązaniem – relacjonował burmistrz Paweł Kulesza. – Stąd pomysł, aby parkometr z ulicy Kilińskiego, zgodnie z wolą rady, przenieść przed urząd. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie, co oznacza, że dalej obowiązuje 50 darmowych minut dla klientów, którzy przyjadą załatwić sprawy urzędowe.

Jaka jest opinia kierowców o zmianach?

– Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie. Do parkometrów człowiek się już przyzwyczaił i chociaż czasami któryś z nich jest nieczynny, to są inne. To urządzenie, które jest teraz przed urzędem jest trudne w obsłudze, szczególnie przy dokonywaniu płatności – twierdzi jeden ze zmotoryzowanych petentów łęczyckiego magistratu.

Nerwy na Szkolnej! K
W Łęczycy nietypow
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.