HomeAktualnościSzkoły w Łęczycy rywalizują o uczniów

Szkoły w Łęczycy rywalizują o uczniów

szkoła łęczyca

Szkoły podstawowe przyjmują wnioski kandydatów do przyjęcia do pierwszej klasy lub oddziału przedszkolnego. Trwającą rekrutację widać nawet na ulicach Łęczycy. Szkoły rywalizują o miano najlepszej, chcą przyjąć jak najlepszych uczniów a poza tym – za uczniem idzie odpowiednia subwencja.

Dni otwarte, zajęcia organizowane dla przedszkolaków, promowanie się w internecie oraz rozwieszanie plakatów w przestrzeni publicznej to podstawowe narzędzia rekrutacyjnej – szkolnej promocji.

W większości już nie wystarcza sama rejonizacja – wielu rodziców także zwraca uwagę na jakość kształcenia, kadrę pedagogiczną i możliwości udziału dziecka w pozalekcyjnych projektach. W mniejszych miastach, jak Łęczyca, większa odległość z miejsca zamieszkania do szkoły podstawowej nie jest żadną przeszkodą. Szkoły wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, przedstawiają jak mogą swoją ofertę, którą także chcą mieć jak najbardziej atrakcyjną. Im lepsi uczniowie, tym większy prestiż placówki i lepsze efekty kształcenia.

Rekrutacja w łęczyckich podstawówkach potrwa do 26 lutego.

Od 27 lutego trwać będzie weryfikacja wniosków, w pierwszym tygodniu marca szkoły ogłoszą listy przyjętych kandydatów, po czym rodzic będzie musiał potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do danej szkoły. Łęczyccy rodzice wybierają spośród trzech szkół podstawowych – SP nr 1 im. Jana Pawła II przy ul. Szkolnej 4, SP nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty przy ul. Zachodniej 23 oraz SP nr 4 im. Marii Konopnickiej przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C. Dzieci na nowy rok szkolny rekrutują już także przedszkola.

<strong>Chciał omin
Ginekologia w szpita
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.