HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiParzęczewSzkoda tych psów – mówią mieszkańcy gminy Parzęczew

Szkoda tych psów – mówią mieszkańcy gminy Parzęczew

pies bezdomny

Gdy inne gminy zrywają umowy ze schroniskiem w Wojtyszkach, władze Parzęczewa wciąż współpracują z placówką. To nie podoba się niektórym mieszkańcom. – Schronisko nie cieszy się dobrą opinią ze względu na liczne negatywne informacje – usłyszeliśmy od naszych czytelników, którzy poprosili redakcję o interwencję w urzędzie gminy. – Dlaczego lokalne władze wciąż współpracują z Wojtyszkami? – pytają w gminie Parzęczew.

„Początek listopada 2021: „Dziesięć zespołów złożonych z lekarzy i techników weterynarii, zoopsychologów oraz ponad 100 funkcjonariuszy policji pod nadzorem prokuratora weszło do […] schroniska w Wojtyszkach […] by uratować przebywające tam zwierzęta. Część z nich to żywe trupy”,

„to co tam zobaczyliśmy jest porażające – mówi Grzegorz Bielawski„.

Niestety informacje te nie porażają niektórych, np. burmistrz Sieradza i wójt gminy Parzęczew nadal odsyłają psy do „mordowni wojtyszki”,

oby informacja o tych skandalicznych decyzjach trafiła do mieszkańców obu miejscowości i wzbudziła ich sprzeciw” – takie informacje mieszkańcy publikują w internecie.

Co na to władze gminy?

„Gmina w wyniku postępowania o zamówienie publiczne zawarła umowę z przedsiębiorstwem „Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński Gabinet Weterynaryjny, Schronisko, Centrum Rehabilitacyjno – Szkoleniowo – Adopcyjne w spadku” z siedzibą w Wojtyszkach, na podstawie której ma zapewnione miejsce pobytu dla bezdomnych zwierząt pochodzących z terenu gminy. Schronisko w Wojtyszkach na dzień dzisiejszy funkcjonuje legalnie i posiada pełnomocne uprawnienie do prowadzenia działalności w powyższym zakresie i gmina nie ma podstawy prawnej do zerwania umowy. W dniu 11.02.2022 r. pracownicy Urzędu Gminy w Parzęczewie oraz przedstawiciele rady gminy przeprowadzili kontrolę, podczas której nie stwierdzono żadnego naruszenia dobrostanu zwierząt stanowiących własność gminy Parzęczew, jak również bezpośredniego zagrożenie ich zdrowia i życia. Nie stwierdzono również żadnych przesłanek świadczących o znęcaniu się nad zwierzętami w rozumieniu art. 6 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt” – informuje urząd gminy.

Jak się dowiedzieliśmy, obecnie w schronisku przebywa 12 psów z gm. Parzęczew. Stawka dobowa za utrzymanie jednego psa wynosi 10 zł netto.

Otylia Swim Tour
Ostrzelany samochód
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.