HomeAktualnościSzkielet straszy przy krajówce

Szkielet straszy przy krajówce

wiata przystanek

W Chrząstówku (gm. Łęczyca), przy DK 91, stoi metalowy szkielet wiaty przystankowej. Stoi, jak mówią pasażerowie – nie wiadomo w jakim celu, bo nie daje żadnej ochrony przed deszczem czy silnymi podmuchami wiatru. O tej porze roku to ważne, aby oczekujący na przyjazd autobusu, szczególnie dzieci, mogli skorzystać chociażby z częściowej ochrony.

Sprawę zdewastowanej wiaty przystankowej w Chrząstówku kolejny raz zgłosił podczas niedawnej sesji rady gminy Łęczyca, radny Stefan Pacholczyk.

– Kolejny raz apeluję o naprawę wiaty przystankowej we wsi Chrząstówek. Sprawa jest tym bardziej pilna, że już jest coraz zimniej a niebawem przyjdą jesienne chłody, deszcze a z przystanku korzystają dzieci szkolne. To właśnie w tym miejscu oczekują na przyjazd autobusu – apelował radny.

W odpowiedzi na apel radnego wójt Jacek Rogoziński wyjaśniał, że sytuacja jest złożona ze względu na usytuowanie przystanku przy drodze DK 91. Z dotychczasowych ustaleń z administratorem drogi wynika, że niebawem gmina będzie mogła dokonać naprawy zdewastowanej wiaty.

Kąpieli nie ma! Pę
Psa przejechał trak
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.