HomeSportSzczęście dopisywało

Szczęście dopisywało

widzew łks

W 3. kolejce piłkarskiej Fortuna 1. Ligi szczęście uśmiechało się do zawodników ŁKS i Widzewa. Obie ekipy wygrały swoje mecze po 2:0, a pierwsze gole zdobywały po samobójczych trafieniach rywali. Trzy punkty zainkasowały również piłkarki TME SMS, a juniorzy z Milionowej nowy sezon w CLJ U-18 rozpoczęli od remisu.

Po wyjazdowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice piłkarze ŁKS duże piwo powinni postawić Ivanowi Hladikowi, który po golu samobójczym sprokurował jeszcze rzut karny. Jedenastkę na drugą bramkę dla gości zamienił Maksymilian Rozwandowicz. Własnego bramkarza pokonał również Mavroudi Bougaidis, a wynik meczu Widzewa z Chrobrym Głogów w doliczonym czasie gry ustalił Bartosz Guzdek.

Liderem Fortuna 1. Ligi jest Miedź Legnica, za którą plasują się: Widzew i Korona Kielce. Te ekipy mają po dziewięć punktów i dwa oczka przewagi nad czwartym w klasyfikacji ŁKS. W następnej serii spotkań 18 sierpnia ŁKS podejmie GKS 1962 Jastrzębie (godz. 18), a Widzew w Gdyni zmierzy się z Arką (godz. 20.30).

Puszcza Niepołomice – ŁKS 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Ivan Hladik (77, samobójcza), 0:2 Maksymilian Rozwandowicz (90, z karnego).

Widzew – Chrobry Głogów 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Mavroudi Bougaidis (11, samobójcza), 2:0 Bartosz Guzdek (90+3).

Wicemistrzynie Polski z TME SMS nowy sezon w ekstralidze zainaugurowały na własnym stadionie. Podopieczne Marka Chojnackiego od 14. minuty przegrywały z wrocławskim Śląskiem, ale w drugiej połowie po golach Nadii Krezyman i Dominiki Kopińskiej z nawiązką odrobiły stratę. W 2. kolejce 21 sierpnia (godz. 11:45) ekipa z Milionowej zagra na wyjeździe z Tarnovią Tarnów.

TME SMS – Śląsk Wrocław 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 Marcelina Buś (14), 1:1 Nadia Krezyman (58), 2:1 Dominika Kopińska (77).

Od wyjazdowego remisu 2:2 z Zagłębiem Lubin nowy sezon w Centralnej Lidze Juniorów U-18 rozpoczęli zawodnicy UKS SMS. Łodzianie objęli prowadzenie w 19. minucie, ale tuż przed przerwą gospodarze wyrównali, a zaraz po wznowieniu gry strzelili drugiego gola. W 70. minucie ekipa z Milionowej zdobyła jednak jeszcze jedną bramkę i mecz zakończył się podziałem punktów. W następnej kolejce UKS SMS podejmie Wartę Poznań (21 sierpnia, godz. 16).