HomeAktualnościSwoje trzeba odstać… nawet 5 godzin w kolejce

Swoje trzeba odstać… nawet 5 godzin w kolejce

orientarium zoo

Orientarium w łódzkim ZOO przyciąga tłumy. Na wejście do kompleksu czeka się nawet 5 godzin.

Łódzkie zoo poinformowało w niedzielę na Facebooku:

Obecnie na wejście do Orientarium czeka się około 5 godzin. Z tego powodu zamknęliśmy sprzedaż biletów on-line. Dzisiaj nie kupicie też już biletów w kasach. Rozważcie wizytę innego dnia – czytamy we wpisie opublikowanym przez ogród zoologiczny. 

Łódzkie Orientarium to największy w Europie kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. 

Część ekspozycyjna została podzielona na 4 części. W pierwszej z nich – słoniarni – zobaczymy największego słonia indyjskiego w Europie – Alexandra oraz jego młodszego kolegę – Taru. Tutaj też znajduje się strefa wolnych lotów. Nad głowami latają między innymi czapelki złotawe.

Druga strefa, zwana Celebes, podzielona jest na dwa wybiegi. Jeden z nich zajmują wyderki orientalne: Marlenka i Vincent, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Na drugim zamieszkała rodzina makaków: Punjub, Calineczka, Naomi oraz Jaya.

W kolejnej części – oceanicznej – znajduje się ponad 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki: orlenie plamiste i Himantury. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony.

Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie. Jest to królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego: Krakena i jego partnerkę – Penelopę, orangutany sumatrzańskie: Ketawę, Budiego i Joko, gibony, langury jawajskie, binturongi, myszojelenie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.

Z wędką do parku!
100 tysięcy zł na
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ