HomeAktualnościSurowe konsekwencje dla dwóch rowerzystów

Surowe konsekwencje dla dwóch rowerzystów

pijany rowerzysta

49-latek jechał jednośladem po spożyciu alkoholu, natomiast 39-latek, który na rauszu również kierował rowerem wydmuchał niecałe trzy promile. Obaj zostali ukarani mandatem karnym.

Policja przypomina, że taryfikator przewiduje między innymi wysokie kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości.

Policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy wyeliminowali dwóch rowerzystów, którzy wsiedli za kierownicę pomimo wcześniej spożytego alkoholu. 49-latek zatrzymany do kontroli o godzinie 14.43 w Witoni miał w organizmie blisko pół promila alkoholu, a niecałe trzy były w organizmie 39-latka. Ten rowerzysta został zatrzymany przez policjantów tuż przed godziną 16.00 na terenie gminy Łęczyca. Policjanci pierwszego ukarali mandatem w wysokości tysiąca złotych, a kolejnego w kwocie 2,5 tysiąca.

Niestety nie wszyscy są odpowiedzialni i narażają siebie nie tylko na surowe konsekwencje karne, ale i takie, które mogą być skutkiem spowodowanych po alkoholu zdarzeń drogowych.

Dramat w schronisku!
Tragiczny wypadek. J
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.