HomeO tym się mówiSpółdzielnia rusza z inwestycją! Parking ma być gotowy jeszcze w tym roku!

Spółdzielnia rusza z inwestycją! Parking ma być gotowy jeszcze w tym roku!

baza spółdzielnia

Na terenie zapomnianej już starej bazy technicznej spółdzielni mieszkaniowej w Ozorkowie – przy zbiegu ulic Sikorskiego i Bema – właśnie rozpoczęły się prace pod wyczekiwaną od dawna inwestycję. Mowa o dużym parkingu osiedlowym, który rozwiązać ma problem braku miejsc parkingowych.

Stare zabudowania są wyburzane, teren porządkowany i wyrównywany. Lokatorzy bloków przy Sikorskiego cieszą się z takiego widoku.

– Ten plac wyglądał okropnie. Bardzo dobrze, że spółdzielnia zainwestuje w ten teren i będzie tu parking – mówi jedna z lokatorek.

Inni zmotoryzowani mieszkańcy też wyrażają zadowolenie. W Ozorkowie, podobnie zresztą jak w innych miastach w Polsce, brakuje parkingów.

Czy parking będzie tylko dla spółdzielców?

– Raczej idziemy w kierunku, aby parking był ogólnodostępny, ale oczywiście przeznaczony głównie dla zmotoryzowanych lokatorów naszych zasobów mieszkaniowych – mówi Zdzisław Ewiak, prezes spółdzielni. – Zdaje sobie sprawę, że nie wyeliminujemy do końca sporów, jak na przykład w tym miejscu będzie chciał zaparkować kierowca z innego rejonu miasta. Z drugiej strony nie przychylałbym się do pomysłu, aby zrobić parking płatny, bo wówczas też będą gorące dyskusje. Niedługo ogłosimy przetarg na budowę parkingu. Miejsca powinno być na blisko 60 samochodów.

Szef miejscowej spółdzielni mieszkaniowej unika konkretnej odpowiedzi na temat kosztów inwestycji. Zapewnia jednak, że spółdzielcy oczekują takiego parkingu. Władze spółdzielni myślą też o wykorzystaniu fotowoltaiki przy oświetleniu placu.

Bił, aż zabił! 30
Rolnicy w Łodzi! Po
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.