HomeAktualności z regionuSpółdzielcy piszą o całkowitej utracie zaufania do zarządu i rady nadzorczej! Pod pismem podpisało się ponad 500 osób!

Spółdzielcy piszą o całkowitej utracie zaufania do zarządu i rady nadzorczej! Pod pismem podpisało się ponad 500 osób!

łęczycanka spółdzielcy

Do zarządu SM „Łęczycanka” wpłynęło pismo zawierające żądanie zwołania walnego zgromadzenia członków spółdzielni. Zarząd nie podjął jeszcze decyzji, powołując się na przepisy kodeksu postępowania administracyjnego, określające obligatoryjny termin udzielenia odpowiedzi w ciągu 14 dni lub 21 dni.

W piśmie złożonym do zarządu „ Łęczycanki”, podpisanym przez – jak nas poinformował prezes spółdzielni Jarosław Pacholski – 517 członków (trwa weryfikacja podpisów), są żądania zwołania w trybie pilnym walnego zgromadzenia członków SM, w związku z całkowitą utratą zaufania do zarządu i rady nadzorczej.

Ponadto spółdzielcy postulują o dokonanie rozliczenia za 2019 i 2020 rok w formie przedłożenia i zatwierdzenia sprawozdań finansowych, podziału nadwyżki bilansowej, udzielenia absolutorium dla zarządu i rady nadzorczej. W proponowanym w przedmiotowym piśmie porządku obrad wnoszą o odwołanie obecnej rady nadzorczej oraz uchylenie uchwały w sprawie budowy nowego wielorodzinnego budynku z garażami naprzeciw bloku Bitwy nad Bzurą 39, jak również likwidacji terenów zielonych łącznie z placem zabaw dla dzieci i młodzieży. Autorzy pisma proponują podjęcie uchwały w sprawie zasad gospodarowania funduszem remontowym po zakończeniu termomodernizacji budynków i zakończenie zbiorczego finansowania remontów oraz przejście na finansowanie funduszem każdego bloku osobno ze zgromadzonych środków. Wskazują także na konieczność złożenia wyjaśnienia członkom spółdzielni skąd pochodzą pieniądze na rachunkach bankowych i na jaki cel są przeznaczane, czyją własnością jest majątek spółdzielni, kto finansuje wszystkie działania odbywające się na terenach spółdzielni, z jakich środków zostały zakupione działki. Spółdzielcy pytają też, dlaczego, mimo braku zgody walnego zgromadzenia, zorganizowano 60-lecie spółdzielni i czemu grupa remontowa nie dokonuje napraw w mieszkaniach z wystawieniem rachunku lokatorowi. W przesłanym piśmie jest również poruszonych wiele innych spraw dotyczących bieżącego funkcjonowania spółdzielni. W sentencji pisma autorzy żądają wstrzymania wszelkich inwestycji budowlanych, wydatkowania pieniędzy na ten cel, przyjmowania nowych członków i podpisywania umów związanych z budową do czasu odbycia walnego zgromadzenia członków.

Jak się dowiedzieliśmy, zarząd i rada nadzorcza nie postanowiła jeszcze o zwołaniu walnego. Odpowiedź na pismo spółdzielców ma zostać udzielona zgodnie z przepisami kodeksu postępowania administracyjnego.

Trwająca pandemia w istotny sposób „wymusiła” zmiany w funkcjonowaniu różnych podmiotów, jedną z nich jest brak możliwości organizowania spotkań z udziałem większej liczby osób. W ubiegłym roku zarząd zrezygnował z organizacji walnego powołując się na obowiązujące w tym zakresie przepisy „covidowe”. Czy w tym roku przyjmie podobną strategię, w obliczu żądań członków spółdzielni?

UDOSTĘPNIJ:
Jakie kierunki kszta
Niż genueński daje
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.