HomeAktualnościSłużby mundurowe stanęły na wysokości zadania. Dzieciaki miały dużą frajdę

Służby mundurowe stanęły na wysokości zadania. Dzieciaki miały dużą frajdę

dzień dziecka

w sąsiedztwie obiektów sportowych imienia Włodzimierza Smolarka w Uniejowie, odbył się Mundurowy Dzień Dziecka. Ten wyjątkowy piknik został zorganizowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Burmistrza Miasta i Gminy Uniejów. Przedsięwzięcie to już wpisało się w kalendarz imprez plenerowych. W wydarzenie zaangażowane zostały wszystkie służby mundurowe. Podczas prezentacji swoich umiejętności oraz stanowisk wyposażonych w sprzęt specjalistyczny przybliżali zebranym swoją pracę oraz promowali ideę bezpiecznego stylu życia.

Pogoda była idealna, a na małych i dużych czekało wiele atrakcji, konkursy, wystawy oraz pokazy.

Jak co roku, organizatorzy dołożyli wszelkich starań i przygotowali dla dzieci wiele różnych atrakcji. Na festynie pojawili się przedstawiciele formacji mundurowych i tych związanych z bezpieczeństwem. Byli policjanci, strażacy, żołnierze, strażnicy miejscy, funkcjonariusze Służby Więziennej, Izby Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, a także przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Nie zabrakło motocyklistów z Klubu Motocyklowego Knight Riders 

Nieodłącznym wsparciem naszych przedsięwzięć jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Łódzkiego oraz Kapelan Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi. Piknik przyciągnął setki dzieci, oferując bogaty program atrakcji i pokazów edukacyjnych.

Każda z formacji wystawiła stoisko tematyczne, gdzie na odwiedzających czekało wiele niespodzianek. Były konkursy, gry zręcznościowe, animacje, malowanie twarzy i zaplatanie włosów. Dzieci mogły wziąć udział nie tylko w zabawach, ale także w praktycznych szkoleniach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Można było zobaczyć z bliska sprzęt używany przez różne formacje, przymierzyć ich stroje i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Była to wyjątkowa okazja, żeby wsiąść do służbowych pojazdów. Jednak główną atrakcją festynu były pokazy przygotowane przez organizatorów. Wśród atrakcji oglądaliśmy pokaz taktyki i technik interwencji i taktyki bojowej przygotowany przez młodzież z Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Kolejną atrakcją tego dnia był pokaz wyszkolenia psów służbowych. Można było zobaczyć, jak pies pomaga policjantowi podczas zatrzymywania agresywnych przestępców. Straż Miejska w Łodzi wraz z funkcjonariuszami z Oddziału Konnego KPP w Tomaszowie Mazowieckim przygotowali widowiskowy pokaz wyszkolenia koni służbowych, podczas którego nie zabrakło również przeszkód z ogniem, który tuż po pokazie ugasili obecni na miejscu strażacy.

Funkcjonariusze Kadry Sztuk Walki KWP w Łodzi zaprezentowali profesjonalny pokaz taktyki i techniki interwencji. Policjanci z Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi przygotowali pokaz zatrzymywania osób niebezpiecznych. W trakcie festynu byliśmy świadkami  niesamowitego pokazu współpracy Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego podczas symulacji wypadku drogowego. Było to widowisko ukazujące, jak ważna jest znajomość numeru alarmowego 112. Nie zabrakło także bitwy na armatki wodne pomiędzy policją a strażą pożarną. Policyjna armatka Oddziału Prewencji Policji w Łodzi oraz bojowy wóz strażacki z OSP Uniejów dały orzeźwiający pokaz uczestnikom pikniku.

Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami tłumnie odwiedzały miejsce imprezy, a każdy milusiński wrócił do domu z otrzymanymi pamiątkami i uśmiechem na twarzy.

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.