HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiSkandal za siedzibą „Łęczycanki” – informują mieszkańcy

Skandal za siedzibą „Łęczycanki” – informują mieszkańcy

skandal za siedzibą

Pergola śmietnikowa przy M. Konopnickiej 11 w Łęczycy zapełniła się po sam dach śmieciami. Pełne nieczystości worki leżały także obok pojemników. Do pergoli nie dało się wejść.

– To skandal, żeby tuż za siedzibą SM „Łęczycanka” pergola była wypchana po brzegi śmieciami – informowali mieszkańcy. Kto odpowiada za lawinę śmieci w przyblokowej pergoli?

Niektórzy mogliby pomyśleć, że przed świętami zawsze jest więcej śmieci, bo ludzie robią gruntowne porządki. W tym przypadku, powód był inny – firma zajmująca się wywozem odpadów komunalnych odmówiła opróżnienia pojemników. Pracownicy zauważyli, że w kontenerach zalegają worki z gruzem, który nie powinien się tam znaleźć. W tej sytuacji, „Łęczycanka” w ramach współpracy ze strażą miejską, przekazała funkcjonariuszom zapis z kamery monitoringu (każda pergola spółdzielni mieszkaniowej „Łęczycanka” jest monitorowana), na którym widać, jak do pergoli wyrzucany jest gruz.

– Na podstawie nagrania i dzięki wsparciu policji z Uniejowa, dotarliśmy do osoby, która zleciła wyrzucenie kilku worków z gruzem do przyblokowej pergoli. Była to mieszkanka powiatu poddębickiego, która kupiła w Łęczycy mieszkanie. Nakazaliśmy zabranie gruzu z pergoli – informuje Tomasz Olczyk, komendant SM w Łęczycy.

Strażnicy miejscy współpracując z zarządem „Łęczycanki” już kilka razy dotarli do sprawców podrzucania odpadów wielkogabarytowych pod pergole śmietnikowe.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ