HomeAktualnościRuszyły egzaminy ósmoklasistów. O zmaganiach uczniów rozmawialiśmy z nauczycielką z Grabowa

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. O zmaganiach uczniów rozmawialiśmy z nauczycielką z Grabowa

egzaminy ósmoklasistów

We wtorek, 23 maja, rozpoczął się trzydniowy egzamin dla uczniów kończących szkołę podstawową. Tradycyjnie w pierwszy dzień sprawdzianu uczestnicy rozwiązują zadania z języka polskiego, w środę z matematyki a w czwartek z języka obcego.

W kalendarzu organizacji roku szkolnego, po zakończeniu matur wpisano egzamin dla uczniów kończących szkołę podstawową. Trzydniowy sprawdzian odbywa się w szkołach macierzystych, podczas jego trwania pozostali uczniowie danej szkoły cieszą się dniami wolnymi. O sprawdzianie ósmoklasistów rozmawiamy z nauczycielką języka polskiego w szkole podstawowej w Grabowie, Joanną Heftowicz.

– W pierwszym dniu egzaminów uczniowie rozwiązują zadania z języka polskiego, na co przewidziano 120 minut w tzw. czasie normalnym i 180 minut w przedłużonym, dla osób z opiniami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. W tym roku do sprawdzianu przystąpiły w naszej szkole 32 osoby, większość zdających opuściła salę przed upływem regulaminowego czasu przewidzianego na pracę nad arkuszem. Maksymalna ilość punktów, jaką mógł zdobyć poszczególny zdający to 45, z czego 20 było przewidziane na zadanie otwarte, w którym w formie rozprawki lub opowiadania na podstawie dwóch dowolnych lektur należało rozważyć możliwość osiągania celów życiowych. Pozostałe punkty mogli zdający zdobyć za umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem na podstawie „Balladyny” Juliusza Słowackiego, redagowania streszczenia w oparciu o fragment tekstu publicystycznego, poprawnej pisowni głównie partykuły „nie” z różnymi częściami mowy i konstrukcji zaproszenia – mówi nauczycielka.

Dla uczniów, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpią do egzaminu w maju, wyznaczono termin dodatkowy od 12 do 14 czerwca br. Wyniki sprawdzianu zostaną opublikowane 3 lipca br.

UDOSTĘPNIJ:
W Łęczycy jak na M
Kiedy urząd w Łęc
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.