HomeAktualnościPytania ws. Belwederskiej w Łęczycy. Mieszkańcy są zaskoczeni! Robotników nie widać…

Pytania ws. Belwederskiej w Łęczycy. Mieszkańcy są zaskoczeni! Robotników nie widać…

belwederska

Nasi czytelnicy informują o wstrzymanych pracach budowlanych przy ulicy Belwederskiej w Łęczycy. Co się dzieje, dlaczego nie ma robotników? – pytają łęczycanie. Oto jeden z przesłanych do redakcji maili:

„Kilka tygodni temu zostały z niewiadomych przyczyn wstrzymane prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej w Łęczycy przy ul. Belwederskiej. Wycofano nagle pracowników, jak i ciężki sprzęt. Pozostały głębokie wykopy, w których widać często bawiące się dzieci, jak i utrudnienia w ruchu dla mieszkańców oraz wszystkich przemieszczających się ulicą Belwederską.

Proszę o interwencję w powyższej sprawie” – czytamy w informacji.

Rzeczywiście, rozpoczęta a nie zakończona budowa to niemałe utrudnienie nie tylko dla pieszych, ale także dla kierowców.

–  Słupki stoją praktycznie w jezdni, co znacznie zmniejsza szerokość pasa a na dodatek niektórzy piesi idą ulicą, aby nie ubrudzić sobie obuwia – powiedział naszemu reporterowi jeden z kierowców.

   Zdanie w sprawie wyraziła też starsza mieszkanka osiedla przy ulicy Belwederskiej.

–  Lubię spacerować i często to robiłam. Ale teraz jest tu dużo nierówności, łatwo można stracić równowagę – usłyszeliśmy.

   O wyjaśnienie tej sytuacji prosimy inwestora. Rozmawialiśmy ze starostą, Januszem Mielczarkiem.

–  W ramach zadania podniesienia bezpieczeństwa na drogach, powiat realizuje dwie inwestycje: chodnik w Łęczycy i Grabowie. Jeden wykonawca robi wszystko i zarządza frontem robót. Wkrótce pracownicy wrócą do Łęczycy. Przewidywany koniec robót, to końcówka września br. – wyjaśnia starosta.

UDOSTĘPNIJ:
Na krajówce pod Ozo
Kto niszczy osiedlow
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ