HomeAktualnościPytania mieszkańców o remonty. Czy urząd słyszy prośby lokatorów?

Pytania mieszkańców o remonty. Czy urząd słyszy prośby lokatorów?

kamienice ozorków

Redakcja jest ostatnio częściej informowana o potrzebach remontowych w mieście. Czyżby kampania wyborcza ożywiła dyskusję o niezbędnych remontach? A może mieszkańcy liczą, że właśnie w tym okresie uda się „pozałatwiać” szybciej pewne sprawy? Skontaktowaliśmy się z urzędem miasta i przedstawiliśmy problem.

Jedna z lokatorek kamienicy skontaktowała się z redakcją prosząc o zajęcie się tematem podwórka i wystającej studzienki oraz zapuszczonej klatki schodowej.

„W Ozorkowie na placu Jana Pawła pod nr 10 był remont. Wszystko ładnie, pięknie tylko na podwórku brak kostki. Pan burmistrz kładzie kostkę gdzie się da, a na plac 10 zabrakło. Położyli stary chodnik, studzienka kanalizacyjna wystaje. Nie chcę myśleć co się stanie, jak ktoś się o nią zawadzi i zrobi sobie krzywdę. Pani naczelnik z urzędu wie o tym. Obiecała, że coś z tym zrobi, ale nie zrobiła. Do tego klatki są w opłakanym stanie. Jest tragedia na pierwszym piętrze. Rura kanalizacyjna lada moment pęknie” – pisze ozorkowianka.

„Miasto podejmie działania związane z odnowieniem klatek schodowych w zasobie komunalnym, m.in. w kamienicy przy pl. Jana Pawła II 10” – informuje magistrat.

Póki co, w sprawie podwórka, cisza. O wystającej studzience rozmawialiśmy pod koniec ub. roku z sekretarzem Mariuszem Ostrowskim. Usłyszeliśmy, że miasto ma w planach studzienkę obniżyć i położyć na podwórku nową kostkę. Konkretny termin realizacji tej inwestycji jednak nie padł.

Warto wspomnieć, że na początku ub. roku na pl. Jana Pawła II rozpoczęła się za kilka milionów złotych termomodernizacja trzech kamienic, przy nr 8, 9 i 10. W każdej z kamienic powstały systemy centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Naprawione i ocieplone zostały dachy, a także wymieniono okna, rynny oraz drzwi. Budynek pod numerem 8 doczekał dodatkowo renowacji elewacji frontowej.

Niedawno redakcja otrzymała też informację o potrzebie modernizacji budynku przy ul. Maszkowskiej 55.

„Tyle się pisze o remoncie w centrum miasta, o inwestycjach jakie urząd miasta robi w mieście. A my zapraszamy obejrzeć nasz budynek. Drzwi ledwo się zamykają, woda leje się z dachu, ponieważ brak jest orynnowania, od podwórka tynk sypie się ze ścian .Może tak ktoś w końcu zauważy, że na Maszkowskiej jest jeszcze jeden budynek komunalny, który też potrzebuje remontu” – czytamy w nadesłanym mailu.

Co na to magistrat?

„Gmina Miasto Ozorków planuje prowadzić prace remontowe budynku przy ul. Maszkowskiej 55.

W roku 2024 na modernizację zasobu Gmina Miasto Ozorków przeznaczy 500 tys. zł. Planowane są prace w zakresie remontów dachów, doszczelnień kominów, wymiany instalacji elektrycznych w lokalach mieszkalnych” – informuje urząd.

UDOSTĘPNIJ:
W Łódzkiem żyje 1
"Opaski życia" dla
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.