HomeAktualności z regionuProwansja w Uniejowie, czyli VIII Festiwal Lawendy

Prowansja w Uniejowie, czyli VIII Festiwal Lawendy

festiwal lawendy

Otoczenie hotelu Medical Spa **** Lawendowe Termy na co dzień cieszy się dużym zainteresowaniem z racji swojej lawendowej plantacji, a w 25 lipca 2021 przeżywało prawdziwe oblężenie.

Wszystko za sprawą Festiwalu Lawendy, który w tym roku miał swoją ósmą edycję. To jedyny w swoim rodzaju festiwal, który odbywa się w czasie największego rozkwitu lawendowego pola otaczającego hotel. Falujący fiolet o różnych odcieniach i przecudna woń koi zmysły i kusi zapachem. Wydarzeniu sprzyjała słoneczna pogoda, dzięki czemu mnóstwo osób mogło odwiedzić to wyjątkowe miejsce, zrobić sobie zdjęcie czy kupić lawendowy wianek.

W trakcie imprezy można było wziąć udział w sesjach jogi i gimnastyki słowiańskiej. Stałym punktem programu jest pokaz live cooking, którą poprowadziła szefowa kuchni hotelu Urszula Czyżak, a na scenie plenerowej wystąpili Nastrojeni, Club de Paris oraz Włościanki.

Przez cały czas trwania festiwalu w hotelowym patio stały kramy, na których można było zakupić sadzonki lawendy czy lawendowe rękodzieło: woreczki zapachowe, świece zapachowe, mydła czy kosmetyki oparte na lawendzie. Można było też skosztować wiejskich specjałów takich jak sery, czy popijać lawendową lemoniadę przegryzając lawendowe kruche ciasteczko.

Ponieważ impreza była dedykowana całym rodzinom, przygotowano pełną atrakcji strefę z myślą o najmłodszych, w której dzieci mogły własnoręcznie przygotować sól do kąpieli i zaprojektować etykietę, na warsztatach plastycznych przygotować malowane filiżanki lub wziąć udział w animacjach przygotowanych przez wytwórnię zabawy siódme niebo.

W tym roku festiwal lawendy odwiedziły także niezwykłej urody zwierzęta, czyli alpaki.

UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.