HomeAktualności z regionuNa Zielonym Rynku będzie gaz

Na Zielonym Rynku będzie gaz

zielony rynek

Za kilka tygodni Polska Spółka Gazownictwa rozpocznie budowę sieci gazowej i przyłączy w ul. Stypułkowskiego wokół Zielonego Rynku w Ozorkowie. Inwestycja ta to odpowiedź PSG na wniosek burmistrza Jacka Sochy złożony do Spółki w lutym 2020 r.

Na początku ubiegłego roku mieszkańcy tego rejonu miasta zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc w realizacji gazociągu w tym miejscu – mówi burmistrz Jacek Socha. – Na mój wniosek do PSG otrzymałem od Spółki zapewnienie, że inwestycja ta zostanie wykonana. Miasto ze swojej strony wydało już wszystkie konieczne decyzje, potrzebne do budowy gazociągu.

PSG od kilku lat sukcesywnie rozbudowuje sieć gazową w Ozorkowie; co roku w kolejnych ulicach Polska Spółka Gazownictwa układa gazociąg. Jest to możliwe m.in. dzięki dobrej współpracy między burmistrzem Jackiem Sochą a zarządem PSG.

W ubiegłym roku gazociąg ułożono m. in. w ulicach: Traugutta, Sienkiewicza na odcinku od Zgierskiej do Kilińskiego, na Kilińskiego, Kraszewskiego, Myśliwskiej, Brzoskwiniowej, Granicznej, Polnej, Olczaka, Łącznej, Wiatracznej, odcinku Grzybowej, Cmentarnej, Cichej, Krótkiej, Sosnowej i Kasztanowej, Zachodniej, Kupieckiej, Wiśniowej, Orzeszkowej, Maszkowskiej i Podleśnej za obwodnicą, Zakątnej, Zgodnej i na odcinku ul. Przejazd.

W 2021 r. i 2022 r. Spółka Gazownictwa planuje budowę gazociągu także w ulicach: Zacisznej, Wodnej, Źródlanej, Stypułkowskiego – Zielony Rynek, Łąkowej, Konopnickiej, Konstytucji 3-go Maja, Starzyńskiego, Pszenicznej, Nowej, Kaczeńcowej, Suchej, Bema, Reja, Kościuszki, Słowackiego, Wigury.

Koszty ogrzewania gazowego są na ogół niższe od węglowego, poza tym taki sposób ogrzewania jest bardziej komfortowy w użytkowaniu i proekologiczny.

Mieszkańcy, którzy podłączą swoje posesje do sieci, mogą pozyskać dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi na wymianę starych pieców i kotłów na nowoczesne, proekologiczne źródło ciepła.

UDOSTĘPNIJ:
Prowansja w Uniejowi
Była pijana i kiero
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.