HomeAktualnościPróbował wręczyć policjantom z drogówki łapówkę. Grozi mu do 10 lat więzienia

Próbował wręczyć policjantom z drogówki łapówkę. Grozi mu do 10 lat więzienia

łapówka

48-letni mężczyzna, chcąc uniknąć kary za jazdę bez uprawnień i na „podwójnym gazie” postanowił sprawę załatwić „łapówką”. W zamian za odstąpienie od czynności, zaoferował policjantom 300 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.

Policjanci z łódzkiej drogówki otrzymali od dyżurnego miasta informację, że ulicą Piłsudskiego czarnym mercedesem porusza się prawdopodobnie kierowca na „podwójnym gazie”. Jak podkreślał zgłaszający styl jazdy mężczyzny, gwałtowne manewry, zajeżdżanie drogi innym kierowcom jednoznacznie wskazywały, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Policjanci wiedząc jakie zagrożenie dla innych użytkowników dróg stwarza pijany kierowca bez chwili namysłu postanowili ruszyć za pojazdem. Mundurowi na wysokości ulicy Łąkowej zauważyli mercedesa, którego  zatrzymali do kontroli. Podchodząc do auta od razu wyczuli od 48-letniego kierowcy alkohol. Po zbadaniu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci postanowili sprawdzić mężczyznę w policyjnych bazach danych, jak się okazało kierujący w ogóle nie powinien wsiadać za kółko, gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania. Nie zrażony całą sytuacją 48-latek postanowił „załatwić” sprawę po swojemu, podejmując próbę wręczenia 300 zł w zamian za to, aby policjanci puścili go w dalszą drogę. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju jak również zatrzymano mu paszport. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

UDOSTĘPNIJ:
Pogoda bardzo zaskak
15-letnia dziewczyna
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.