HomeNa sygnalePijany 23-latek skasował mercedesa za prawie milion złotych!

Pijany 23-latek skasował mercedesa za prawie milion złotych!

mercedes

Policjanci z kutnowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sójki. 23-letni kierujący mercedesem wypadł za drogi i dachował na węźle Kutno-Północ (autostrada A1).

„Kierowca podróżował z dwoma osobami, na szczęście nikt podczas tego zdarzenia nie ucierpiał. 23-latek miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu” – informuje policja.

Pijany kierujący oprócz kłopotów z prawem, będzie miał spore problemy finansowe. Rozbite auto to mercedes AMG GT 63 S E performance. Ten blisko 850-konny samochód kosztuje około miliona złotych.

Za przestępstwo prowadzania pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi:

  • grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat (Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za to przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat),
  • zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat,
  • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł,
  • jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowoduje wypadek, w którym są zabici lub ciężko ranni, trafi do więzienia na minimum 2 lata, a kara nie będzie mogła być zawieszona. Ponadto w takim przypadku sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
15-letnia dziewczyna
Nerwy na Popiełuszk
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.