HomeAktualności z regionuPozrywane dachy, powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne

Pozrywane dachy, powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne

urząd zniszczenia

Wichury dają się we znaki mieszkańcom naszego regionu. Od rana strażacy mają setki interwencji. W Łęczycy silne podmuchy wiatru zerwały docieplenie z dachu budynku urzędu miasta. Konstrukcja spadła na pobliski parking, lżejsze elementy zostały rozrzucone na stadion. Trwa sprzątanie terenu.

Straż pożarna w Zgierzu poinformowała, że największe szkody wichura wyrządziła w gm. Ozorków.

– Zerwane zostało docieplenie dachu hali sportowej przy szkole w Chociszewie. Zniszczony został maszt telekomunikacyjny i infrastruktura elektryczna wokół szkoły – informuje mł. bryg. Michał Mirowski, rzecznik straży pożarnej w Zgierzu.

Wichura zerwała dachy także z domów mieszkalnych w miejscowościach: Cedrowice Parcela, Chrząstów Wielki, Małachowice, Pełczyska i Wróblewie.

W Ozorkowie uszkodzony został budynek mieszkalny. Ucierpiały również zamieszkałe nieruchomości w Zgierzu, Małachowicach, Cedrowicach Parceli. Wichura pozrywała też dachy z budynków gospodarczych, m.in. w Bratoszewicach, Emilii, Różycach.

– Na chwilę obecną mamy 72 interwencje na terenie powiatu poddębickiego związane z przejściem wichury – informuje st. kpt. Radosław Ogrodowczyk, rzecznik straży pożarnej w Poddębicach. – Zerwane zostały częściowo dachy, uszkodzone, powalone drzewa, nadłamane konary drzew, zerwane linie energetyczne. W zdarzeniach, na szczęście, nie ucierpiała żadna osoba.
Cały czas trwają działania w usuwaniu skutków wichury i wpływają kolejne zgłoszenia.
Szkoła w Chociszewie

Schorowany Tofik zos
To był prawdziwy ar
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.