HomeAktualności z regionuPoważny wypadek w zakładzie pod Łęczycą! Kobieta zabrana śmigłowcem do szpitala w Łodzi

Poważny wypadek w zakładzie pod Łęczycą! Kobieta zabrana śmigłowcem do szpitala w Łodzi

fot. podglądowe

Wczoraj w hali rozładunkowej zakładu pracy pod Łęczycą należącego do Animex Foods, doszło do tragicznego wypadku. 48-letnia kobieta najpierw została uderzona przez skrzynie znajdujące się na wózku widłowym przewożącym towar, po czym upadła i była ciągnięta przed wózkiem. Całe szczęście, maszyna nie przejechała kobiety, natomiast doszło do bardzo poważnych obrażeń obu nóg oraz ręki.

Operator wózka pojechał po skrzynie z towarem do ciężarówki, którą miał rozładować, po czym przewoził je przez halę, w której panuje półmrok. Pracująca w tym czasie w zakładzie kobieta – weterynarz z Inspekcji Weterynaryjnej, zajęta sprawdzaniem dokumentów najprawdopodobniej nie zauważyła nadjeżdżającego wózka, operator wózka załadowanego skrzyniami również mógł nie widzieć znajdującej się na jego drodze kobiety.

– Zabezpieczyliśmy nagranie z kamery monitoringu tego zakładu, policja oraz prokuratura już się z nim zapoznały. Wczoraj biegły przeprowadził oględziny wózka widłowego, czekamy na jego opinię. Poszkodowana została śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowana do jednego z łódzkich szpitali – informuje Andrzej Pankiewicz, prokurator rejonowy z Łęczycy. – Ustalamy dokładne okoliczności tego wypadku.

O komentarz poprosiliśmy firmę, w której doszło do wypadku.


„Animex Foods potwierdza, iż wieczorem 4 kwietnia 2022 roku w jednym z zakładów produkcyjnych należących do grupy doszło do wypadku, w wyniku którego poszkodowana została przedstawicielka Inspekcji Weterynaryjnej, wykonująca swoje obowiązki służbowe. Natychmiast po zdarzeniu reprezentanci zakładu zawiadomili służby medyczne. Osoba poszkodowana została niezwłocznie przetransportowana do szpitala. Władze zakładu pozostają w stałym kontakcie z właściwymi służbami celem ustalenia wszystkich okoliczności wypadku. ” -informuje Łukasz Dominiak, Rzecznik Prasowy Animex Foods

UDOSTĘPNIJ:
Ostro na Konopnickie
Uwaga kierowcy! Od j
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.