HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiPosypały się mandaty dla pieszych, rowerzystów i kierowców

Posypały się mandaty dla pieszych, rowerzystów i kierowców

policja drogówka

Na terenie powiatu łęczyckiego policjanci łęczyckiej „drogówki” przeprowadzili działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas ogólnopolskiej akcji stróże prawa przeprowadzili prawie 50 interwencji, z których dwie zakończyły się dla kierowców mandatami po 1500 zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Podczas tych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i kierujących pojazdami względem niechronionych, w szczególności w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Między innymi związanych z nieustępowaniem pierwszeństwa, parkowaniem pojazdów w sposób utrudniający poruszanie się pieszym. Policjanci egzekwowali prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, poruszenie się pieszych i rowerzystów dobrą stroną jezdni. Funkcjonariusze zwracali uwagę, czy piesi posiadają odblaski, a samochody mają dobrze działające oświetlenie.
Podczas działań mundurowi ujawnili 48 przypadków łamania przepisów ruchu drogowego, z czego sprawcami 22 wykroczeń byli piesi. W dwóch przypadkach policjanci nałożyli na kierujących pojazdami mandaty po 1500 złotych. Tak wysoka kara dotyczyła nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Równie surowe konsekwencje spotkały kierowcę bmw, którego jazda tak zwanym „driftem” na skrzyżowaniu Kilińskiego i Jana Pawła II zagrażała bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego. Brawurowa jazda zakończyła się mandatem w kwocie 1200 złotych.

UDOSTĘPNIJ:
Pogoda na weekend w
Makabra! Zmiażdżon
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.