HomeKraj i ŚwiatPogoda na weekend w Polsce zapowiada się dramatycznie

Pogoda na weekend w Polsce zapowiada się dramatycznie

wichura pogoda

Prognozy na 19 i 20 lutego zapowiadają napływ polarnego powietrza i wichury, za które odpowiadać będzie niż Eunice. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wydaje alerty oraz ostrzeżenia! Prędkość wiatru będzie zabójcza!

Prognozy powody na weekend  w Polsce brzmią jak scenariusze filmów katastroficznych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że porywy wiatru w nocy z piątku na sobotę mogą dochodzić nawet do 125 km/h prędkości. Jeśli chodzi o temperaturę, to będzie dość ciepło. Czekają nas jednak opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Takie warunki pogodowe zapanują w Polsce z powodu polarnych mas powietrza, które dotrą do nas już w piątek. Na tym jednak nie koniec przykrych meteo niespodzianek…

Za pogodę w Polsce w sobotę odpowiadać będzie niż Eunice. Ustąpi nieco zachmurzenie, czekają nas opady deszczu i śniegu, a także samego śniegu na wyżej położnych terenach. Należy zachować ostrożność, bo prognozowane są także burze. Mamy tylko nadzieję, że nie dojdzie do kolejnych tragedii jak w Krakowie, gdzie kilka osób zginęło przez upadający dźwig.

Temperatura maksymalna od 3 st. C na wschodzie do 7 st. C na zachodzie. Wiatr dość silny i silny, od 45 do 60 km/h, w porywach do 110 km/h, a w pasie nadmorskim silny do 125 km/h – zapowiada Polsat News.

Pogoda w niedzielę 20 lutego

Jaka pogoda w niedzielę? Polska znajdzie się pod wpływem rozległego niżu znad Europy Północnej. Dotknie nas także strefa frontu ciepłego związanego z ośrodkiem w rejonie Wysp Owczych. Wciąż możliwe będą opady deszczu ze śniegiem. Wiatr umiarkowany i dość silny, rano w porywach do 60 km/h, a nad morzem do 70 km/h. Wieczorem ponownie porywisty.

Na północy kraju temperatura wyniesie od 1°C, 4°C. Cieplej będzie na południu Polski – tam termometry pokażą do 8°C. Ze względu na bardziej łaskawą aurę na południu, możliwe będą roztopy i wezbrania, szczególnie na rzekach południowej części woj. dolnośląskiego – zapowiada Radio Pogoda.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Straszny bilans po p
Posypały się manda
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.