HomeAktualności z regionuPół roku prosili o ławkę. W końcu jest…

Pół roku prosili o ławkę. W końcu jest…

ławka lokatorzy

Przez ok. pół roku lokatorzy na osiedlu SM „Łęczycanka” zabiegali o ustawienie ławki przy wejściu do klatki bloku na ul. M. Konopnickiej. Ławka niedawno stanęła we wskazanym miejscu. Lokatorzy nie kryją zadowolenia.

– Po rekultywacji terenu wszystkie ławki, zgodnie z sugestiami większości mieszkańców, ustawiono na środku trawnika. Miejsce piękne, ale intensywnie nasłonecznione, co w miesiącach letnich nie było dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla nas – osób starszych. Podjęliśmy działania, aby jedna z ławek wróciła na stare miejsce. Wreszcie prezes Pacholski po zapoznaniu się z pozytywną oceną większości mieszkańców naszej klatki obiecał, że ławka zostanie ustawiona blisko klatki. Słowa dotrzymał – mówi Alina Pieczonka, jedna z lokatorek bloku.

O zadowoleniu mieszkańców świadczy fakt, że ławeczka cieszy się dużym powodzeniem.

– Chętnie korzystamy z tego miejsca. Kiedy wracamy z miasta z zakupami możemy na chwilę przysiąść i odpocząć – potwierdzają państwo Baranowscy.

O to ile kosztowała ławka i czy są dalsze plany rekonstrukcji ustawienia małej architektury pytamy prezesa Jarosława Pacholskiego.

– Stan techniczny ławek znajdujących się na terenach zarządzanych przez S.M. „Łęczycanka” był zły, pamiętały one jeszcze czasy PRL – u, co potwierdzały wielokrotnie dokonywane przeglądy techniczne. Koszty napraw tych ławek według kalkulacji przewyższałby kwotę zakupu nowych , tym bardziej że na drodze przetargu i negocjacji uzyskaliśmy średnią cenę 486,88 zł. za szt. (brutto). W tej cenie kupiliśmy 120 szt. ławek parkowych, które zostały zamontowane przez pracowników spółdzielni. Zdemontowane stare ławki zostały zmagazynowane na terenie bazy technicznej spółdzielni i są przeznaczone na sprzedaż po atrakcyjnych cenach, o czym informujemy na naszej stronie internetowej i po przez ogłoszenia w prasie lokalnej. Planujemy również, w najbliższym czasie, zakup kolejnych 30 szt. ławek. Widzimy również potrzebę wymiany na nowe wszystkich koszy na śmieci, które znajdują się przy wejściach do klatek schodowych w blokach mieszkalnych.

UDOSTĘPNIJ:
Była pijana i kiero
Wypadek na Lotniczej
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.