HomeAktualnościPodczas interwencji policjant skatował na śmierć 30-latka! Grozi mu dożywocie!

Podczas interwencji policjant skatował na śmierć 30-latka! Grozi mu dożywocie!

policjant zabił

Jest akt oskarżenia przeciwko byłym funkcjonariuszom komisariatu policji w Piątku (powiat łęczycki). Najpoważniejsze zarzuty usłyszał 34-latek. Oskarżony został o popełnienie 20 czynów. Były już funkcjonariusz odpowie za przekroczenia uprawnień, a zwłaszcza spowodowania obrażeń ciała, których następstwem była śmierć 30-latka. Na ławie oskarżonych zasiądzie także pięciu innych byłych funkcjonariuszy, w tym także ówczesny komendant komisariatu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 2 kwietnia 2021 roku. Policjanci – Małgorzata R. oraz Kamil C. interweniowali w mieszkaniu Marcina K. z Piątku w związku z awanturą, którą wszczął pod wpływem alkoholu 30-latek. Mężczyzna mieszkał tam z matką i starszym o pięć lat bratem. Policjanci po domowej interwencji zabrali 30-letniego Marcina ze sobą. Następnego dnia ciało mężczyzny znalazł mieszkaniec sąsiedniej wsi w lesie pod Piątkiem.

Interweniujący policjant w śledztwie usłyszał zarzuty, dotyczące przekroczenia uprawnień, bezprawnego pozbawienia wolności i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, następstwem którego była śmierć. Będzie odpowiadał także za spowodowanie obrażeń ciała u brata 30 – latka, który był obecny podczas podejmowanej interwencji. Po zatrzymaniu, na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Policjantka, która uczestniczyła w interwencji, podejrzana jest o niedopełnienie obowiązków, bezprawne pozbawienie wolności, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poświadczenie nieprawdy w notatniku służbowym co do przebiegu prowadzonej interwencji i poplecznictwo.

Żaden z oskarżonych w śledztwie nie przyznał się do stawianych zarzutów. 34-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast pozostałym oskarżonym kary pozbawienia wolności do lat 5.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ