HomeAktualności z regionuPierwszy spływ „Warta – rzeka pełna tajemnic”

Pierwszy spływ „Warta – rzeka pełna tajemnic”

spływ poddębice

Ponad 90 osób z terenu powiatu poddębickiego i nie tylko uczestniczyło w pierwszym spływie kajakowym pod hasłem „Warta – rzeka pełna tajemnic”. Spływ zorganizowany został przez powiat poddębicki i Fundację „Inicjatywy Powiatu Poddębickiego” przy wsparciu finansowym samorządu województwa łódzkiego.

Na uczestników czekała moc atrakcji. Wspaniała pogoda, świeże powietrze, miłe towarzystwo, niesamowite krajobrazy widoczne jedynie od strony rzeki, a także drobne upominki na zakończenie.

Spływ był również okazją do poszerzenia wiedzy na temat walorów przyrodniczych rzeki Warty, terenów objętych ochroną w ramach obszaru Natura 2000. Miłośnik przyrody oraz aktywnego wypoczynku na łonie natury – Tadeusz Janiak – inspektor w Wydziale Ochrony Środowiska, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego starostwa powiatowego w Poddębicach, przybliżył florę i faunę dorzecza rzeki Warty, którą uczestnicy mogli zaobserwować w czasie spływu.

Starosta poddębicki Małgorzata Komajda witając „kajakarzy” zwróciła uwagę na piękno i atrakcyjność nadwarciańskich terenów, szczególnie na powiatowym odcinku rzeki między Księżymi Młynami a Uniejowem oraz jak ważna jest odbudowa relacji międzyludzkich po okresie izolacji spowodowanej pandemią COVID – 19.

Wśród gości i jednocześnie uczestników pierwszej edycji spływu kajakowego „Warta rzeka pełna tajemnic” byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego województwa łódzkiego: Wojciech Frątczak – dyrektor Departamentu Rolnictwa i Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz jego zastępca – Edyta Michalska.

Każdy z uczestników otrzymał z rąk Małgorzaty Komajdy – starosty poddębickiego i Katarzyny Łuckiej – Kożuch – prezes Fundacji oraz Łukasza Drewniaka – naczelnika Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, Inwestycji, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu drobne upominki zakupione ze środków województwa łódzkiego w ramach projektu oraz przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Celem zadania była popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego, upowszechnienie wiedzy o florze i faunie dorzecza rzeki Warty, promocja terenów objętych Obszarem chronionym Natura 2000.

Władze powiatu dziękują wszystkim za udział i wspaniałą atmosferę w czasie spływu. Zapraszają jednocześnie na indywidualne spływy piękną rzeką Wartą, a w przyszłym roku na drugą edycję wydarzenia pn. „Warta – rzeka pełna tajemnic”. Szczególne podziękowania powiat kieruje pod adresem marszałka województwa łódzkiego – Grzegorza Schreibera oraz prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – Wojciecha Miedzianowskiego, natomiast firmom wybranym do obsługi projektu, tj. VattenBall Macieja Łuczaka, która zapewniła kajaki i sprawną obsługę całego wydarzenia oraz Zagrodzie Młynarskiej z Uniejowa, odpowiedzialnej za przygotowanie poczęstunku dla uczestników, powiat dziękuje za bardzo dobrą współpracę.

UDOSTĘPNIJ:
Autokar z dziećmi z
Od września maluchy
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.