HomeAktualności z regionuOd września maluchy raczej do przedszkola nie pójdą

Od września maluchy raczej do przedszkola nie pójdą

przedszkole remont

Trwa termomodernizacja Przedszkola Miejskiego nr 1 w Ozorkowie. Robotnicy z którymi rozmawialiśmy są pełni obaw, czy inwestycję zakończą pod koniec sierpnia.

– Należy raczej założyć, że remont skończymy pod koniec września – usłyszeliśmy na miejscu. – Proszę spojrzeć, jest ogrom pracy. Zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Dodatkowo doszły roboty, które na początku nie były uwzględniane. Można powiedzieć, że wszystko robimy tu od podstaw.

To kolejna termomodernizacja przedszkola w mieście i kolejne problemy z zachowaniem terminu zakończenia prac.

– Póki co, inwestycja trwa. Zobaczymy, jak będzie przebiegać. Jeśli rzeczywiście we wrześniu przedszkole będzie jeszcze remontowane, to maluchy będą uczęszczać do innej placówki. Wszystko da radę zorganizować, a dla mnie jest najważniejsze, aby remont został wykonany profesjonalnie i rzetelnie – mówi burmistrz Jacek Socha.

Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego i środków rządowych w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakres prac w przedszkolu obejmuje m.in. naprawę i ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów, dachu i poddasza, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, w tym wymianę 33 grzejników, modernizację systemu ciepłej wody użytkowej, modernizację systemu wentylacji, modernizację instalacji elektrycznej, montaż fotowoltaiki na dachu i dostosowanie obiektu do wymagań p-poż., remont sanitariatów, budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych i nowych schodów wejściowych, wymianę oświetlenia na energooszczędne, wymianę okien poddasza i piwnicy oraz drzwi zewnętrznych, wymianę podłóg.

UDOSTĘPNIJ:
Pierwszy spływ „W
Nielegalny tytoń i
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.