HomeBez kategoriiPielęgnacyjny niezbędnik

Pielęgnacyjny niezbędnik

kosmetyki dla mężczyzn

Kosmetyk do oczyszczania skóry powinien skutecznie usuwać zanieczyszczenia, lecz nie pozostawiać po umyciu uczucia ściągnięcia. Dobrze sprawdzą się w tej roli lekkie pianki oczyszczające i delikatne żele. Uniwersalne rozwiązanie oferuje między innymi marka Cell Fusion C.

Kolejne kroki bazowej pielęgnacji to nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna. Niekoniecznie trzeba mieć do tego dwa osobne produkty. Obecnie kosmetyki z filtrem mogą mieć również właściwości pielęgnujące skórę.

Oczyszczanie, nawilżanie i ochrona to pielęgnacyjna baza. Układając pielęgnację, zawsze należy jednak kierować się indywidualnymi potrzebami. W sytuacji, gdy występują szczególne kłopoty z cerą, arsenał kosmetyczny rozszerzamy o produkty celowane w konkretne problemy. Preparaty na bazie kwasów AHA sprawdzą się do regulacji złuszczania martwego naskórka, wydzielania sebum i odblokowania porów, a tym zniwelowania zaskórników i krost. W przypadku występowania podrażnień po goleniu świetnie sprawdzą się kosmetyki ze składnikami łagodzącymi – pantenolem, alantoiną, aloesem, bisabobolem. Gdy po umyciu pojawia się uczucie ściągnięcia, problemem może być uszkodzona bariera naskórkowa. Warto sięgnąć po produkty regenerujące i odbudowujące – na przykład ceramidy, cholesterol, kwasy tłuszczowe czy wąkrotkę azjatycką.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Sprawdzamy, które o
100 lat to za mało.
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.