HomeAktualnościPiaskowa już niedługo będzie tylko z nazwy… drogowy boom w Ozorkowie!

Piaskowa już niedługo będzie tylko z nazwy… drogowy boom w Ozorkowie!

piaskowa ozorków

Burmistrz Jacek Socha podpisał umowę z wojewodą łódzką, Dorotą Ryl, na dofinansowanie przebudowy ulic: Górnej, Krasickiego i Piaskowej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Na wszystkich trzech ulicach zostanie wykonana nawierzchnia jezdni z kostki brukowej, dodatkowo na Krasickiego i Piaskowej – zjazdy do posesji i chodnik z kostki brukowej. Na Górnej chodniki i zjazdy wykonano kilka lat temu w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Koszt inwestycji – 1 445 197 zł, w tym kwota dofinansowania – 1 011 637 zł, realizacja – 2024 r.

Przypomnijmy, że w kwietniu zakończyła się modernizacja ul. Granicznej (na odcinku od Kasztanowej do Grzybowej) i Grzybowej (na odcinku od Granicznej do Zgierskiej). Obie ulice wyremontowano w ramach inwestycji obejmującej poza tym modernizację Kasztanowej (na odcinku od Sosnowej do Granicznej), Sosnowej (na odcinku od Krótkiej do Kasztanowej), oraz skrzyżowania Wiejskiej, Krótkiej i Sienkiewicza, a także, w ramach pierwszego etapu, ulic Łącznej, Polnej, Wiatracznej i Olczaka. Zakres prac objął wykonanie kanalizacji deszczowej i wpustów ulicznych, nowej nawierzchni jezdni, chodników, krawężników i zjazdów do posesji.

Przypomnijmy; prace rozpoczęły się pod koniec 2022 r. od modernizacji dróg gruntowych: Olczaka, Łącznej, Polnej i Wiatracznej (I etap). W drugiej połowie 2023 r., po zakończeniu I etapu, rozpoczął się remont Granicznej, Kasztanowej, Sosnowej, Grzybowej oraz skrzyżowania Wiejskiej, Krótkiej i Sienkiewicza. Wykonawcą prac, wyłonionym w drodze przetargu, było przedsiębiorstwo MK Stella z Koła. Wartość zadania wyniosła 8 mln zł, z czego dofinansowanie z programu „Polski Ład” – 5 mln 985 tys.

Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji do kolejnej inwestycji dotyczącej modernizacji dróg w Ozorkowie, o wartości 16 mln zł.

W grudniu 2023 r. burmistrz Jacek Socha podpisał umowę z wykonawcą, który prace budowlane rozpocznie w drugiej połowie 2024 r.

Zadanie obejmuje ulice: Zagajnikową, Jodłową, Łąkową z fragmentem Konopnickiej do skrzyżowania z Cegielnianą, Narutowicza, Kościuszki, Wodną, Reja, Tartaczną, Kalinową, dalszy odcinek Grzybowej, Poziomkową, Krzeszewską, Rataja (na odc. od Piłsudskiego do Al. Unii Europejskiej), Wiejską.

Zakres prac: przebudowa nawierzchni jezdni, budowa chodników i zjazdów do posesji z kostki brukowej oraz budowa krawężników. Dodatkowo na ul. Łąkowej wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a na ul. Reja oświetlenie uliczne.

UDOSTĘPNIJ:
Karambol na autostra
"Mundial Uniejów" j
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ