PGK Daszyna

PGK Daszyna

http://www.daszyna.bip.cc/

Reklama


Laboratorium biomasy w Daszynie gotowe!

Zakończono budowę kolejnego pasywnego budynku na terenie gminy Daszyna. Tym razem wykonawca oddał wykończony obiekt laboratorium biomasy. Jest on częścią dużego projektu, który podzielony był na dwa etapy. W ramach jednego projektu gmina wybudowała nie tylko laboratorium, ale także oddany do użytku w połowie 2020 roku pierwszy w regionie pasywny budynek socjalny w Mazewie.

– To oczywiście cieszy. Kolejny duży projekt udało się doprowadzić do końca. Budynku wznoszone w technologii pasywnej znacznie obniżają koszty utrzymania, co pozytywnie wpływa na ekologię a nasza gmina stawia na Odnawialne Źródła Energii – podkreśla Zbigniew Wojtera, wójt Daszyny.

Obiekt laboratorium biomasy w Daszynie służyć będzie prowadzeniu doświadczeń laboratoryjnych nad uzyskaniem optymalnych parametrów biomasy w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności procesu spalania i ma charakter demonstracyjny. Budynek jest przystosowany do standardów i warunków koniecznych do funkcjonowania laboratorium, które zostanie wyposażone w urządzenia i aparaturę o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego.

Projekt, który objął budowę dwóch pasywnych budynków użyteczności publicznej – budynku laboratorium biomasy w Daszynie oraz budynku socjalnego w Mazewie współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 4 775 709 zł, z czego wartość dofinansowania z EFRR wynosi 2 441 012,55 zł.

UDOSTĘPNIJ:
Pseudo-wnuczek zatrz
Społem Ozorków
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.