HomeTematy dniaPasażerowie się wnerwili! Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu odpowiadają na zarzuty

Pasażerowie się wnerwili! Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu odpowiadają na zarzuty

autobus ozorków

Ozorków został odcięty od świata! Autobusy nie pojechały, pasażerowie mocno się zdenerwowali

Niedawna decyzja Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu o wstrzymaniu kursów autobusów linii 10 mocno zdenerwowała pasażerów. W internecie wielu mieszkańców dało w komentarzach upust swojemu niezadowoleniu. Choć decyzja MUK związana była z protestem rolników, to niektórzy ozorkowianie krytykowali kogo tylko się dało.

Negatywne opinie pasażerów skupiły się nie tylko na przewoźniku, ale też na rolnikach, a nawet burmistrzu Ozorkowa.

Skontaktowaliśmy się z Miejskimi Usługami Komunikacyjnymi w Zgierzu. Czy była możliwość wyznaczenia innej trasy dla autobusów w dniu protestów rolników?

„MUK nie wykazał się złą wolą, w poniedziałek 19.02.2024 r., po otrzymaniu drogą nieoficjalną informacji o planowanym strajku rolników w dniu 20-21.02.2024 r., MUK natychmiast skontaktował się z Komendą Powiatową Policji w Zgierzu w celu uzyskania informacji o planowanym proteście. Wnioskowaliśmy przy tym o możliwość rozmów z koordynatorem strajku w celu uzgodnienia przejazdu autobusów publicznego transportu zbiorowego. Otrzymaliśmy informację, iż protestujący nie będą przepuszczać żadnych pojazdów poza korytarzem życia. W trakcie rozmów z KPP w Zgierzu pytaliśmy również o możliwość objazdu zablokowanych miejsc. Zgodnie z obowiązującą stałą organizacją ruchu w rejonie zorganizowanych blokad, okoliczne drogi mają ograniczenia tonażowe i wjazd autobusem przegubowym nie jest możliwy zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego” – poinformowała redakcję Anna Warda Walczyk, inspektor ds. transportu i infrastruktury przystankowej w MUK w Zgierzu.

Ludzie wciąż ryzyk
Szokujące sceny w s
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.