HomeAktualnościParyż pod Parzęczewem!

Paryż pod Parzęczewem!

paryż pod parzęczewem

Jak ciepłe bułeczki sprzedają się działki na parzęczewskich polach. Przyszłe osiedle ma ekskluzywną nazwę, bowiem zostało ochrzczone osiedlem „Nowy Paryż”. Nazwa, wśród miejscowych, jest w pewien sposób zrozumiała. Jednak dla mieszkańców spoza Parzęczewa może wydawać się dość przesadna.

Dlaczego Paryż? Co wspólnego ze stolicą Francji ma Parzęczew?

Gmina tłumaczy:

„Nazwa Nowy Paryż została wymyślona na potrzeby promocji sprzedaży działek. Nawiązuje ona do używanego przed wielu mieszkańców określenia miejscowości Parzęczew jako Paryża” – czytamy w informacji nadesłanej przez Urząd Gminy w Parzęczewie.

Jak się dowiadujemy, sprzedaż działek na Osiedlu Nowy Paryż rozpoczęła się na koniec 2021 roku. W pierwszym przetargu sprzedane zostały właściwie wszystkie działki.

„16 grudnia 2021 r. przeprowadzony został I przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości położonych w miejscowości Parzęczew, w wyniku którego zostało sprzedanych 40 działek. Dnia 15 kwietnia 2022 r. przeprowadzony został II przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości położonych w miejscowości Parzęczew, w wyniku którego została sprzedana 1 działka” – informuje gmina.

Cena działek wynosi 40 zł netto za metr kwadratowy.

W tym roku gmina przeznaczyła na sprzedaż kolejne 6 działek pod budownictwo położonych w miejscowości Parzęczew, przy ul. Modnej i Twórczej. Cena tych działek to 51,14 zł netto/mkw.

Przyjechali z Gruzji
Szok! Ksiądz mówi
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.